Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhesen nem lehet a munkahely...

Terhesen nem lehet a munkahelyemen dolgozni, téged felvett a háziorvos táppénzre?

Figyelt kérdés
A veszélyes munkahelyi körülmények között nálunk pár hetes kismamaként sem lehet már dolgozni, nőgyógyász október végére adott időpontot, addig felvehet a házi orvos táppénzre még nem tudom igazolni a terhességet?

2022. okt. 12. 11:19
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Terhes táppénzre nem írhat ki.
2022. okt. 12. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
47%
Engem felvett azonnal 9-es kóddal.
2022. okt. 12. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem ez a módja


Fogleü orvos, felmentés alapbér jár.

2022. okt. 12. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
43%

Tőlem a nőgyógyász kérdezte, hogy akarok-e még dolgozni (autóelektronikai gyár, 3 műszak), mondtam, hogy nem, onnantól soha nem került sehol szóba a dolog.

Mondjuk le is járt a szerződésem 1 hónap múlva amit természetesen nem hosszabbítottak meg

2022. okt. 12. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
30%
Ha nem ez a módja, akkor nálam hogy volt, hogy telefonáltam, hogy ez van, és egyből felvett? Nyilván tudja hol dolgozom, ezért egyértelmű volt számára is.
2022. okt. 12. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
75%
Nem vagy veszélyeztetett, tehát nem jár táppénz. A munkahely köteles olyan munkakört biztosítani, ahol dolgozhatsz, ha nincs ilyen, akkor alapbért kell fizetnie, ha a foglalkozás eü doki ad erről papírt.
2022. okt. 12. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
5, hülye a háziorvosod. És pénzt húzott ki a zsebedből a tudatlanságával.
2022. okt. 12. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Én kb. 13. hétig sima táppénzen voltam lombik leszívástól kezdve, a háziorvos vett fel, kérdés nélkül.

9-es kódra azután álltunk át.

2022. okt. 12. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Sziasztok! Köszönöm mindenkinek a válaszát, közben sikerült a háziorvossal beszélni, aki mondta, hogy papír nélkül nem vehet fel 9es kóddal táppénzre, csak ha nőgyógyász igazolja a veszélyeztetett terhességet. Igazolás nélkül 8as kóddal felvehet egyéb betegség miatt.
2022. okt. 12. 14:47
 10/12 anonim ***** válasza:

Nekem is ilyen munkahelyem van (biológiai veszély). Ismerem a veszélyeket, így beszéltem a közvetlen főnökömmel, hogy értse miért nem fogok bizonyos helyekre odamenni és bizonyos dolgokat megcsinálni. Ekkor 7 hetes terhes voltam és már nem akartam hazudni mit miért nem csinálok, de még bejelenteni sem akartam. Jól éreztem magam és dolgozni akartam, így annyit kért, hogyha készen állok rá, akkor jelentsem be hivatalosan is a helyzetet, mert muszáj hivatalosan is új munkakört adniuk, telephelyet módosítaniuk, vagy valamit tenniük (tudtam előre, így fel voltam rá készülve).

14 hetesen jelentettem be és még aznap át is helyeztek (helyileg), a munkaköröm maradt, de bizonyos feladatoktól eltiltottak papír formában is. Ezeket ugye már addig sem csináltam, csak addig még "nem hivatalosan".

A nőgyógyászommal is beszéltem, hogy mi lenne, ha nem lenne korrekt a munkáltatóm, azt mondta szóljak és ad javaslatot 9-es kódra, amivel a háziorvos kiír. Szerencsére erre a 36. hétig nem volt szükség, dolgoztam.

A háziorvos szakorvosi javaslat nélkül nem írhat ki 9-es kódra. És egyébként ha jól vagy, szeretnél dolgozni, akkor semmi szükség rá. A munkáltatódnak kell nem veszélyes munkakörbe áthelyezni (kötelessége). Ha nem tud ilyet adni, akkor felmenthet a munkavégzés alól és az alapbéredet ettől függetlenül ki kell utalnia minden hónapban. (Ezért inkább szoktak más munkakört találni erre a pár hónapra. :D)

Általában jobban szokás járni ezzel anyagilag, mint a táppénzzel. Esetleg menj el betegszabira amíg nem tisztázódnak le a dolgok, hogy hogyan tovább, az még tűrhetően fizet.

2022. okt. 12. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!