Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Másoknak milyen terhesen a szex?

Másoknak milyen terhesen a szex?

Figyelt kérdés

Korábban nagyon jó szexuális életünk volt a férjemmel. Mióta viszont terhes vagyok, a libidóm sokkal alacsonyabb. És ha szexelünk is, valahogy az sem ugyanolyan. Én már nehezebben mozgok, néha érzem is közben a babát, ez elég lohasztó. De amit furcsállok, hogy már az eleje óta sokkal érzékenyebb vagyok azon a részen, csak nagyon óvatosan tudjuk csinálni, mert sokszor úgy érzem túl mélyre megy. Heti kb egyszer szoktunk mostanában, de utána nincs meg az az elégedettség érzés nekem mint korábban, inkább kudarcnak élem meg, hogy ennyire nem megy. Közben meg még azért a szülésig 3 hónap van, utána 6 hét, utána meg ki tudja mennyire leszünk olyan állapotban.

Nyilván a férjem teljesen megértő, őszintén meg is tudjuk beszélni, hogy igen, ez most mondjuk ki kereken, gyengébb így, de most nem is ez a legfontosabb. Csak engem bánt a dolog. Pláne, hogy csomó helyen azt hallottam, hogy a terhes nők aztán nagyon kívánósak, meg hogy soha nem szexeltek olyan jókat mint terhesen.

Amin meg még gondolkozom, hogy tudom, hogy van akit teljesen eltiltanak tőle mert árthat a babának. Engem az első hetek óta hüvelyi úton senki nem vizsgált. A 2 eddig kötelező uh volt, de azok hasiak. Lehet azért megy ilyen nehezen, mert igazából nekem sem kéne? Ezt mondjuk a második genetikai ultrahangon mondta volna a szonográfus? Ha megyek majd legközelebb nőgyógyászhoz, akkor nem hagyom lerázni magam és rákérdezek, de addig is nem tudom mi legyen ezzel a témával.



2022. okt. 17. 12:11
 1/9 anonim ***** válasza:
92%

Nekem sem ugyanolyan jó terhesen, mint előtte. A libidóm változatlan, tehát nem kívánom sem jobban, sem kevésbé, mint előtte.

Viszont engem is zavar, hogy érzem a mozgást közben, és én se vagyok olyan aktív, mint előtte. Ráadásul sokat is keményedik a hasam, ikreket várok, kb a 24. héttől így van. És az orgazmus ugyebár azt még inkább előidézi.

Ettől függetlenül eltiltva nem vagyok, mert mindig minden rendben van a babákkal, a méhszáj is zárt és a méhnyak sem rövidült meg. De nekem is olyan fura az egész így.


Szólj a nőgyógyászodnak mindenképp, hogy nézzen rád ultrahanggal is, az enyém minden alkalommal megnézi a babákat és a méhnyakat/méhszájat is.

2022. okt. 17. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
75%

Nekem egy ideig az egekben volt a libidöm..aztán sokkal érzékenyebb lettem , de még a pozitív értekemben..

Aztán ahogy vizesedtem..pufipu@cim lett, az is egy màs èlmèny. Olt.


Nalam a szülès utan ment el a libidòm..de hònapokra.. le is csökkent havi 3-4 alkalomra …azòta libidò lenne, de idô nem sok, így heti 2 van kb..

Èlmènyre olyan, mint règ

2022. okt. 17. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
54%

Nálunk nagyjából 25-26 hetes korig ment a dolog, de ott már kezdett "zavaró" lenni a pocim. Egyrészt nem tudunk kényelmesen olyan pózokban lenni ahogy szeretnénk, másrészt páromban tudatosult, hogy egy baba van bennem és furcsának érzi, hogy ott kopogtat. Szóval egy nyelszlett 29-ik heti próbálkozás után mi inkább alternatív módszerekhez folyamodunk.


Nekem ezt a keményedést valahogy még mindig furcsa megfogni, mert nekem állandóan kemény a hasam, nem érzem, hogy az orgazmustól bármi rosszabb/nehezebb lenne, így tudunk másképp örömet okozni egymásnak/magunknak. :)

2022. okt. 17. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
78%

Első 10 hétben rosszul voltam. Vészes hányásom volt, így a szexbgondolata is hanyingert okozott kb.

Mikor ez elmúlt, utána úgy a 20.hétig ment a szex. Majdnemcsak jobb volt, mint nemterhesen. De ahogy megmozdult a baba, nekem onnan nem ment. A testemmel sem voltam kibékülve (pedig 4 és 6 kg-t híztam).

Így mind a 2 terhességemnél kb a 20.hétig volt szex, onnan semmi. Első gyerek után ráadásul 3 hónapig véreztem, így ott fél év is kimaradt.


Inkább nem csináltuk, mert csalódás volt a vége nekem.

2022. okt. 17. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
35%
Pillanatnyilag sehogy. Van egy kétévesem, akihez kelni kell éjjel 4x, meg napközben is kergetni, tombolnak a hormonok, egesz nap álmos vagyok es kimerült. A maximum, amire vágyom, egy kis összebújás. Néha megjön a kedvem, de akkor is inkább némi orális szexhez. Ez most egy ilyen időszak. Lesz majd jobb is.
2022. okt. 17. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
39%
Az első trimeszterben kb. mint előtte, a másodikban jobb volt, a harmadikban megritkultak az együttlétek, a végén már egyáltalán nem volt (farkas póz - ül a lyuknál és vonyít ;)). A szülés után 2-3 hónapig sem kedvem, sem energiám nem volt hozzá, aztán jött egy makacsabb folyás, utána a szárazsággal volt gond. Azóta ritkábbak az alkalmak, de jobb, mint terhesség előtt.
2022. okt. 17. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
79%

Nekem sem olyan mint régen, pedig elég heves és intenzív volt a teherbeesés előtt :) Semmilyen nőgyógyászati bajom nincs de mégis fáj a behatolás. Most 21 hetes vagyok, eddig elég száraz is voltam odalent, nemrég sikerült síkosító nélkül is, de nem olyan mint régen.


Engem zavar, hogy a férjem rám nehezedik, pedig tudom semmi baja nem lesz a babának, semmiylen pózban nem esik jól igazán, utána görcsöl vagy húzódik a hasam. Szóval számomra kicsit olyan essünk túl rajta a dolog.


Szerencsére a férjem nem erőlteti, beszéltük is, hogy az is olyan romantikátlan, hogy én kezdeményezek folyton, de ő nem mer, mert még mindig sokat vagyok rosszul, sokszor hányok.

Így amikor vannak jobb pillanataim, akkor kezdeményezek.


De ez most egy ilyen időszak.

2022. okt. 17. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Én is érzékenyebb voltam már egész korán, a libidómmal nem lett volna gond, az nem nagyon változott se pozitív, se negatív irányba. (Igaz, h kb. a 20.hétig óvatosságra is voltunk intve, mert a lepény rálógott a méhszájra.)

De ezt az érzekenységet úgy kell érteni, hogy már egy sima nőgyógyászati vizsgálatnál csillagokat láttam, nagyon ciki volt, azt hitte a dokim is biztos, h csak kényeskedek, pedig előtte soha meg se kottyant...

Még csak 5 hete szültem, remélem helyrerázódik a 6 hét után.

Esetleg volt így valaki? Neki helyrejött szülés után?

2022. okt. 19. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

A libidóval nem lenne gond, de kellemetlen és kényelmetlen.

Zavar a hasam, fáj mindenem, sehogy nem kényelmes.

Bánt a dolog de nem tudok mit tenni.

Javasoltam a behatolás nélküli együttlétet, de a férjem ebben nem partner.. Szóval ez van.

2022. nov. 5. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!