Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhesség alatti lábviszketés?

Terhesség alatti lábviszketés?

Figyelt kérdés

2020-ban, első várandósságom alatt brutálisan viszketett térdtől lefelé a lábam.

Néhány piros pötty volt rajta.

Rendkívül megkeserítette a mindennapjaim, no meg az amúgy sem kellemes éjszakákat.

Háziorvos fél szemmel nézett rá csupán, messziről, mondván ez rüh. Kaptam rá ecsetelőt, ami 2 üveg után is hatástalan volt.

Szülés után teljesen elmúlt ez a jelenség.

Most újra állapotos vagyok, ismét baromira viszkető lábakkal, pöttyök nem igazán vannak, és időszakosan ég és 5x jobban viszket foltokban, mint egy szúnyogcsípés.

Kérdésem,hogy volt valakinek ilyen? Mitől lehet?

Gravida magzatvédő okozhatja?

Vagy hormonok? 😅


2022. okt. 19. 07:35
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Terhességi epepangás tünete lehet a borzasztó viszketés. Én is így vagyok, most megyek majd orvoshoz miatta, mert én is megbolondulok már tőle.
2022. okt. 19. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
44%
1 nem a viszketés a fő gond aau epepangás a gyerek életébe is kerülhet,ha nem kezelik
2022. okt. 19. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ, hol jár a terhességben.

18 hetesen anno én is rohantam a belgyógyászhoz, hogy nekem biztos epepangásom van, aztán mondta, hogy 18 hetesen még biztos nem az. Szimpla ekcéma volt, amit a terhesség hozott élő.

2022. okt. 19. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom mitől lehet, de én is tapasztaltam. Az egyik lábszáram viszketett, majd piros pöttyök jelentek meg rajta. Kis területen jelentkezett.
2022. okt. 19. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
68%
2-es na ne mondd…. 🤦🏼‍♀️
2022. okt. 19. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

10. Hét körül keletkezett most, előbbinél azthiszem később.

(12. Vagyok jelenleg)


2-es , az nem hat a magzatra, csupán nekünk okozza ezt a kellemetlenséget. De úgy tudom az teljes testes viszketést okoz.


3- ekcémára való kenőcsöt is alkalmaztam ( meg nagyjából mindent már,de csak viszketés elleni krém hatott rá ,de attól sem elmúlt ugye..)

Naponta változik a viszkető kis foltok területe, szemmel nem látható.


1- Neked hogy jeletkezik?

Milyen vizsgálatra mész vele?

2022. okt. 19. 09:02
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Én is kentem mindennel, elhiheted.

Amit az orvos felírt, nem ért semmit. Egyedül a Bioderma testápolója hatott valamennyire. Az mérsékelte a viszketést.

2022. okt. 19. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
1-es vagyok, én pont úgy tudom, hogy legfőképp lábon jelentkezik. Egyébként vérvételt kérnek rá, ha jól tudom. De még most fogok beszélni az orvossal, úgyhogy majd akkor leszek okosabb.
2022. okt. 19. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!