Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Elviselhetetlen viszketés...

Elviselhetetlen viszketés terhesség alatt, mi lehet?

Figyelt kérdés
Jelenleg a 15. hétben járó kismama vagyok. Nagyjából egy hete elkezdtem (főleg esténként) elviselhetetlnül viszketni. Nem a hasam elsősorban, de a hátam/ mellkasom, lábaim. Nincsenek kiütéseim, viszont a vakarástól, vagy akár a kisebb karcolástól is hosszú, kitüremkedő nyomok maradnak a testemen. Ezek általában egy órán belül elmúlnak. Fogalmam sincs, hogy mit tehetnék, allergiának tűnik, de soha életemben semmire nem voltam allergiás, nem hoztam haza semmilyen új tisztítószert, kozmetikumot, de mást sem. Nem ettem semmi olyat, amit eddig nem. Voltam a héten nőgyógyászaton, ott nem tudtak mit mondani, csak, hogy menjek tovább bőrgyógyászhoz, de nem tudok időponthoz jutni (januárra van). Nem is tudom megmutatni, hogy néz ki a testem, ha akkor éppen nem tör rám a viszketés- mert amúgy teljesen normális minden. Volt valakinek ilyen tapasztalata? Féltem a babát nagyon.

2022. okt. 27. 20:56
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Az epepangás okoz hasonlót, de az elvileg korai 15 hetesen. A terhesség végén jellemző tudtommal
2022. okt. 27. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

A terhesség alatti hormonszint változás miatt gyakran fordul elő, hogy a bőr negatívan reagál a változásra. Pl kiszárad, emiatt feszül, és így viszket is. Ha nem jelentkezik kiütés vagy vakarás nélkül pirosság, akkor szimplán csak nálad is így hatnak a hormonok.

Használj minőségi testápolót, igyál sok vizet (2-3 liter minimum naponta). Az is fontos, hogy csökkentsd a káros anyagok bevitelét, pl. ízfokozók, túlzott cukor meg ilyenek, mert ezek kivonják a testedből a vizet és emiatt még jobban ki fog száradni a bőröd. Ha pedig nagyon nem akar javulni, konzultálj mindenképp egy szakorvossal.

2022. okt. 27. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
73%

Két fő oka lehet:

- az egyik a bőr szárazsága a hormonális változások miatt. megoldás: sok folyadék, a bőr ápolása hidratáló, tápláló testápolóval.

- a másik oka viszont veszélyes, de az szinte csak a terhesség harmadik harmadában jelentkezik: terhességi mérgezés, illetve HELLP szindróma tünete. Ennek viszont több más tünete is szokott lenni, vérnyomásesés, fehérje a vizeletben. Azért említsd meg az orvosnak és járj el a laborivzsgálatokra.

2022. okt. 27. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
76%
Bocsánat, az előzőhöz: vérnyomás esés vagy éppen emelkedés.
2022. okt. 27. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

A toxémiának meg HELLP szindrómának nem tünete a viszketés.


A terhességi epepangás tünete a viszketés, de nem jellemző a 15. héten, bár volt már rá példa a történelemben. Egy epesavszint-mérést megér a dolog, synlabnál megcsinálják.

2022. okt. 27. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Gondolom a terhesgondozáson azért nem hozta fel az orvos az epepangást és társait, mert kb két hete voltam laboron és tökéletesek voltak az eredményeim, plusz valóban korai lenne elvileg.

Nem érzem száraznak a bőröm, de lehet, hogy valóban valamilyen hormonális oka van. Mindenesetre nagyon kellemetlen, aludni is nehezen tudok miatta. :(

Azért még várom a válaszokat, hátha valakinek van még megoldása! A testápoló eddig nem igazán jött be.

2022. okt. 27. 21:21
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Epesavszintet nem mérnek rutinból, a májenzimek emelkedése pedig van, hogy csak később jelentkezik. Én azért a bizti kedvéért méretnék egy epesavszinten:D
2022. okt. 27. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Epepangás.Nézesd meg,mert veszélyes,ha az.
2022. okt. 27. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Én is nagyon viszkettem több hétig is. Még belgyógyásznál is jártam, mert mindent összeolvastam a neten, hogy nekem epeosngásom van stb. Megnyugtatott, hogy ahhoz korai a terhességem (18 hetes voltam akkor).

Fürdetőkrémet írt ki, hogy azzal fürödjek, illetve labort.

A labor jó lett, és rendeltem Bioderma testápolót, ami nagyon sokat segített.

2022. okt. 27. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
* pontosabban Bioderma viszketés elleni testápoló, a géles állagú
2022. okt. 27. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!