Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhességi rosszullét miatt...

Terhességi rosszullét miatt írhat 1-2 hét táppénzt a h.o.?

Figyelt kérdés
Nincs vészes hányásom, de ügyfelekkel dolgozok és ez így eléggé kellemetlen. Nem tudok koncentrálni, nyeldeklek, félek, hogy egyszer elhányom magam a munkahelyen és nem jutok el a mosdóig. Ma pl telepakoltam egy zacsit a villamoson, meg itthon is hánytam pár órája.
2022. nov. 4. 20:29
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Igen.
2022. nov. 4. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
92%
Persze. Én is voltam egy hetet az első trimeszterben, plusz egy hét szabin, szerencsére utána mérséklődtek a tünetek. A háziorvosom jófej, felhívtam mi a helyzet, kérdezte elég-e ennyi betegszabi
2022. nov. 4. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
87%

Igen, ezzel kiírhatnak, és jobb is lenne, ha inkább pihennél néhány napot.


Arra figyelj oda, hogy ha egy nap 5-nél többször dobod ki a taccsot, illetve vért vagy epét hánysz, az már vészes hányásnak minősül és orvoshoz, vagy az ügyeletre kell menni.

2022. nov. 4. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Igen.

Én is nagyon sokat hánytam, az egyik kollégám közölte, hogy a lánya pont így esett át a covidon, és tuti fertőzés, követelte, hogy teszteljenek.

De hamar kiírt a nőgyógyász, nálam sajnos az egész első trimeszter durván hányós volt.

2022. nov. 4. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
1-2 hetet simán. Hosszabb időre már csak javaslattal.
2022. nov. 4. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Engem javaslat nélkül is kb. 13. hétig terhesség eleje óta (sőt, punkció óta, az +2 hét) táppénzen tartott simán a háziorvos. Nem 1-2 hétig.
2022. nov. 5. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!