Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Egyedül otthon a babával?

Egyedül otthon a babával?

Figyelt kérdés

Nemrég derült ki, hogy babát várok, és azóta kétségbe vagyok esve. Előtte mindig pozitívan képzeltem el mindent, hogy mennyire boldog leszek várandósan, illetve utána is. Azonban most, hogy valósággá vált, hogy várandós vagyok minden létező negatív gondolatom előjött és örülni sem enged neki.

Legnagyobb félelmem az, hogy én alapvetően nem szeretek huzamosabb ideig itthon lenni egyedül, ha nincs olyan dolog, ami lekötne, bekattanok tőle és alig várom, hogy a párom hazaérjen,így most elkezdtem attól rettegni, hogy ilyen személyiséggel hogy fogom bírni itthon majd az egyedüllétet. 2 éve élek itt a fővárosban, és a családom vidéken él, akikkel így csak hétvégén tudok találkozni. Félek, hogy hogy fogom viselni ezt egyedül, és félek attól is, hogy ez egy önző gondolkodás, hogy egyelőre nem a baba miatt aggódom, hanem a saját lelkem miatt. Normális ez így?



2022. nov. 5. 08:28
 1/10 anonim ***** válasza:
94%

“Ha nincs olyan dolog, ami lekotne”

“Egyedul”


Hidd el, a baba le fog kotni😅 es hat nem egyedul leszel, hanem vele :)


Amugy enis utalok otthon ulni csakugy es tul sokaig a babagugyogessel toltott ido se kot le, megunom. Nem vagyok ilyen szuperanya aki babozik a gyereknek meg ilyenek. Ugyh delelott es delutan is az volt (ma mar 2 gyerek anyukaja vagyok, de mar ovis-iskolasok) h jatszottam veluk teljes erobedobassal, szivvel lelekkel es amikor ereztem h kezdem megunni es lefő az agyam akkor minden szedtuk a satorfankat es mentunk a varosba, plazaba, jatszora, mas anyukakkal talalkozni, zenebolcsi, ringato, baba-mama torna. Tok jo volt:) ne aggodj csak legy kreativ fel fogod talalni magad:)

2022. nov. 5. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 babyboom567 ***** válasza:
70%
Nyugodj meg,annyi dolgod lesz,hogy azt sem fogod tudni, mit csinálj meg előbb.
2022. nov. 5. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Barátkozz kismamákkal, járj programokra, kismama tornára, kismama klubba. Sokat segít a társaság. Aztán tudom “a baba leköt”. Ez így van, de azért egy idő után az ember igényli, hogy felnőttel is beszélgethessen, tapasztalatot cserélhessen és tanácsot kérhessen. Mi korán elkezdtünk járni baba klubba, kipróbáltuk a baba mama jógát (nekem nem jött be), de jó volt a társaság. Anya torna, ahova babával is lehet menni. Babás barátnőkkel szoktunk programokat csinálni. Átmegyünk egymáshoz, elmegyünk sétálni, hordozós torna, és hasonlók. Nem kell minden nap a 4 fal között csinálni a rutint. Ha nem szeretsz egyedül lenni, akkor ez neked is segíthet. És nem utolsó sorban a gyerek immunrendszere is sokat fejlődik. Szokja a társaságot is.
2022. nov. 5. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
44%
Nem lesz időd ilyenen gondolkozni...
2022. nov. 5. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
89%
Nem egyedül leszel és nagyon unatkozni sem fogsz, ha mégis Pesten a legjobb helyen vagy ahhoz, hogy akár minden napra találj valami baba barát programot.
2022. nov. 5. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Annyiban tényleg keszülj lélekben, hogy ez egy magányos műfaj. Nem lehet minden pillanatban programokra járni, es mikor ketten vagytok a kicsivel, mindig van valami döntéshelyzet. Viszont a jó hír, hogy ez tenyleg "leköt". Az a helyzet, hogy nekem meg pont az a bajom, hogy lassan 2 éves a fiam és nagyon hiányzik, hogy egy kicsit egyedül lehessek itthon végre. Elég megterhelő, hogy valaki folyton van velem és szüksege van rám.
2022. nov. 5. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha nagyon bizonytalanak érzed magad egy pszichológust is megkereshetsz (az én gyerekem 4,5 hónapos volt mikor ellehetett vele úgy hagyni a házat hogy nem ordított sírt végig az uton.) se hordozó kendő se babakocsi se kocsi szóval nekem kijutott a magányból rendesen. Már terhesen is lehet olyan csoportokat találni ami felkészít lelkileg vagy esetleg egy jó könyv.
2022. nov. 5. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a sok választ. Igazából annyi minden kavarog bennem, mióta tudom, hogy babánk lesz. Kicsit túlgondolom a dolgokat és egyelőre olyan idegen nekem ez. Pedig előtte imádtam a gyerekeket, a családban is sok a baba, nagyon szerettem rájuk vigyázni stb,és alig vártam, hogy elkezdjünk próbálkozni a párommal. De most mintha félnék ettől, hogy nem fogom élvezni a babázást, hogy kimaradok valamiből míg én otthon vagyok.

Viszont megnyugtató ezeket olvasni, nagyon köszönöm!

2022. nov. 5. 11:56
 9/10 anonim ***** válasza:
16%
Előre meg mondom, hogy ilyen érzésekkel nagyon meg fogod bánni a gyereket, aztán majd találkozni fogunk a te kétségbeesett, depressziós kérdéseiddel, amikben azt taglalod, mennyire hiányzik a gyerek előtti életed, nem kötödsz hozzá, bárcsak eltűnne, nincs mellette életed, stb.
2022. nov. 5. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Nem értem, hogy lehet így gondolkozni, hogy kimaradsz valamiből. Ez egy más eletszakasz. Azért akarsz babát, hogy MAS legyen, mint eddig. Hogy lehet mindig keresni a problémát és ezen kattogni nem ertem.

Annyi új dolog fog történni veled, annyi gyönyörű élmény, ami hiphop elillan és folytatódik a mokuskerek. Eszembe nem jutna keseregni, hogy miről maradok ke, hiszen bármiről is, ezerszer többet nyerek azzal ami most van.

Egyébként lehet tanulni, képezni magad addigis, programozni kvazi ugyanúgy mint gyerek előtt csak nem kell túlbonyolitani semmit és egyszerűen átélni, élvezni.

2022. nov. 5. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!