Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhességi cukorterhelesre...

Terhességi cukorterhelesre mit kell vinni?

Figyelt kérdés
2022. nov. 15. 14:12
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
74%

Nem adtak papírt a terhesgondozóban? Ez mindenhol változó.


Nálunk pl kell kifacsart citromlevet, a 75 gramm glükózt és vizeletmintát vinni.

2022. nov. 15. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk pl semmit. A citromlé opcionális.


Pisilni ott kell/lehet, a lötyit meg adják.

2022. nov. 15. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Van ahova semmit,van ahova cukrot, van ahova cukrot és citromot. Hívd fel a helyet és kérdezd meg, hitelesebb lesz az információ tőlük, mint innen, hol millió féle tapasztalat alapján válaszolnak a kismamák.
2022. nov. 15. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
KB menyi idő? Ez a terhességi cukormeres
2022. nov. 15. 15:07
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
A sztenderd a 120 perc. De, kérlek ne sértődj meg, a védőnő meg az orvos nem mondta el ezeket neked? Egyáltalán nem értem ezt a bizonytalanságot...
2022. nov. 15. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk vinni kellett a kiváltott cukrot, és lehetett vinni egesz citromot. Itt ujjszúrós cukormérés után vérvétel, utána 5 perc alatt lötty megivás, ezután 2 óra ücsörgés, majd ismét vérvétel.
2022. nov. 15. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Egy 2.5 órát szánj rá.

Odamész, vérvétel, ha annak az eredménye megvan, akkor ihatod meg azt a lötyit. Onnan ketyeg a 120 perc. Ha az letelik, ujabb vérvétel.

A 120 perc alatt nem maszkálhatsz,ehetsz, ihatsz, kb semmit nem csinalhatsz.


5!

Vannak ilyenek. Nekem sem mondta el senki. Pl nálunk a védőnőnek én mondtam, hogy mikor mire kell mennem. Első gyereknél 2 viszgalatom ki is maradt (miatta).



2#

2022. nov. 15. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
55%
Védőnő elmond mindent. Nálunk semmit nem kellett vinni a beutalón kívül.
2022. nov. 15. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Én vittem a cukrot, poharat, kiskanalat és vizet. Semmiről nem tájékoztattak előtte, hogy mit kell, úgyhogy biztosra mentem.

Levették a vért, megkérdeztem, hogy majd kopogjak -e, vagy szólítanak. Mondták, hogy 2 óra múlva kopogjak be. Ennyi volt

2022. nov. 15. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Nekem a beutaló mellé mondták hogy vegyek a gyógyszertárba hozzá cukrot, plusz vihetek frissen facsart citromlevet. Vérvétel és 120 perc múlva ismét.

A nőgyógyászom másik kórházban dolgozik ő azt mondta ott mindent kell vinni pohár, kiskanál is...

2022. nov. 16. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!