Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhességem 7.hetében 4volt a...

Terhességem 7.hetében 4volt a TSH-m. Nem küldtek vele sehova,mondván értékhatáron belül van. Most már 24hetes vagyok, és olvastam hogy ha nemjó a TSH az nagy baj. Lehet baja a babának?

Figyelt kérdés
2022. nov. 17. 09:57
 1/5 anonim ***** válasza:
79%
Ennyitől nem lesz baja valószínűleg, de terhességben 2,5 a normál felső határa, de 2,5 és 4 között csak akkor szokták kezelni, ha pozitív az anti-TPO.
2022. nov. 17. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
90%
Lehet azóta már normalizálódott. Ha bizonytalan vagy endokrinológust keress fel.
2022. nov. 17. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
58%

Meg kéne újra nézetni. Nekem 12 és 24 hetes laboron is megnézette a háziorvos.

A reprodukciós intézetben kérték, mert nekem 2.4-re Letroxot írtak, hogy levigyék még terhesség előtt. Mondták, nézetni kell annak ellenére, hogy akkor jól lement 2 alá a gyógyszertől, mert a terhesség alatt feljebb mehet.

Tehát lehet, hogy neked már nincs normál tartományban mostanra.

2022. nov. 17. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Szia! Nekem 3,9 volt a TSH-m, szintén 7.hèten. Az orvosom azt mondta, hogy magasabb, mint kellene, de ne ijedjek meg, nem olyan vészes, a következő lépés az volt, hogy ft3 és ft4 hormont nézettünk, hisz a pajzsmirígynek ezek a konkrét hormonjai. Ott tökéletes eredményt kaptunk, így azon kívül, hogy ellenőrizni kellett néha, más teendő nem volt. A 12.héten volt a következő ellenőrzés, akkor már 2,6 volt.

Neked nem néztek ft3,ft4et? Terhesség elején egyébként gyakori, hogy "megugrik" a tsh, még olyanoknak is akiknek gyógyszerrel be volt állítva terhesség előtt. Lehet, hogy neked is már vissza állt, de jó lenne mindenképpen figyelni. Egyébként ne idegeskedj, ettől még nem lesz baja a babádnak, az magasabb értéknél fordulhat elő 😊

2022. nov. 17. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

dehogy nagy baj, terhesség első felében amúgy is megbolondul kicsit a pm, meg utána is, az nagyobb gond, majd arra figyelj.


én konkrétan rákérdeztem erre az endokrinológusomnál, mert annyi hülyeséget olvasni (visszamarad a magzat, retardált lesz, ilyen olyan szindrómás, autista, etc) jókat nevetett rajta és mondta hogy köze nincs hozzá.

nekem egyébként 3.7 volt majd felment 7.8-ra. végig 3-5 között volt, pedig tablettát is szedtem rá. semmi baja nem lett a babámnak.

2022. nov. 17. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!