Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhesség végén borzasztó...

Terhesség végén borzasztó rosszul alszok. Normális?

Figyelt kérdés
Kivétel nélkül felébredek hajnalban és nem tudok 1-2 óráig visszaaludni, rémálmaim vannak, reggel úgy ébredek fel, mint akit fejbeütöttek. Normális ez a borzasztó rossz alvás? Egyszerűen már nem tudom mit csináljak, ha pihenek egész nap, mert fáradt vagyok, akkor is rosszul alszok este, ha próbálok egész nap aktív lenni, akkor is… Ez nem okoz gondot a babának? Nem borul fel az alvás-ébrenlét nála? Hajnalban mindig fent van velem, illetve este 11-12 között is általában érzem. 37 hetes vagyok.

2022. nov. 28. 11:19
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen normális. Egyre rosszabb lesz. :D Nekem legalábbis az volt. 41+1-re szültem, az utolsó 2 hétben már nem tudtam úgy fordulni, hogy tudjak aludni.

Nem fog ártani, neked lesz rossz, hogy eleve nem tudsz rápihenni a szülésre és utána sem tudsz majd a baba miatt pihenni.

2022. nov. 28. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos tök normális. Én az utolsó hetekben mindig azt álmodtam, hogy megfulladok. Nagy volt a hasam, nem volt kényelmes sehogy. Ráadásul, amikor aludni tudtam volna, akkor is folyton pisilni jártam 🤦 😁

De kitartás 💪❤️

A babának nem lesz ettől semmi baja.

2022. nov. 28. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
34 hetes vagyok és ugyanez van velem is. :( Ráadásul tényleg rémálmaim vannak, sokszor éjszakánként több is, ha sikerül az ébredések után visszaaludni. Ha napközben alszom, az sem ér igazán semmit, azután is úgy ébredek, mint akin átment az úthenger. A babám este kezd rá a bulira 11 körül, de amint éjjel kinyitom a szemem, már megint ébren van. Nem is tudom igazán mikor alszik. Kitartás neked!
2022. nov. 28. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Szia! Ugyan én még csak szülés előtt állok, 21 hetes vagyok, de arra tudok gondolni, hogy pszichésen is megterhelő lehet a szülés gondolata, ami ezt az álmatlansgot a fizikai dolgokon kívül is ki válthatja. Minden jót kívánok, a lelkedben legyen nyugalom! 💚
2022. nov. 28. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
38+3nál járok.. ma reggel már a sírás kerülgetett, mert idejét nem tudom mikor aludtam rendesen.. ha lefekszek húzódik, zavar a lábam (nyugtalan lábszindróma), ha végre sikerül aludni óránként kelek pisilni, hajnalba már vissza se tudok aludni mert éhenhalok.. ja és közben egyre erősebb és sűrűbb jóslóim is vannak.. melegem van, nyáladzok..minden bajom van.. Én sem tudom hogy lesz így erőm szülni mire odajutunk.
2022. nov. 28. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Hidd el lesz erőd! Elképesztő mi lakozik bennünk nőkben, csak mondom! Ne aggódjatok. :)

Fél éves a kislányom, 2 hónapja szinte mindig átalussza az éjszakát, de én 4 körül még mindig kelek egy órára plafont nézni. A terhességem végefelé is így volt és azóta is töretlenül. Illetve rémálmok is vannak néha. Valamelyik este éppen azt álmodtam, hogy az új házunkban van valami démon és a pincében rettegünk (2 hét múlva költözünk), amikor szerencsére felébresztett a babám a sírásával. Sosem örültem még ennyire éjszakai kelésnek. :D

Node nézzük a jó oldalát, ha a kislányom 4 körül felkel, akkor nem esik nehezemre kelni hozzá. :)

2022. nov. 28. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Én 22 hetes vagyok, és mostanában rendszeresen kb óránként kelek fel, aztán 4-7 óra között nem bírok visszaaludni, majd egész nap fáradt vagyok 😃

Ez a terhességgel jár 🤷🏻‍♀️

2022. nov. 28. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
* 7 vagyok, hülye álmok nálam is jelen vannak.. pedig semmi olyasmit nem hallok, nem nézek horror filmet semmi.
2022. nov. 28. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!