Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Meg fogok fulladni, vagy ez...

Meg fogok fulladni, vagy ez még normális?

Figyelt kérdés
22hetes terhes vagyok és az utóbbi pár napban olyan érzésem van, hogy szinte megfulladok. Nagyokat kell sóhajtanom, ásítanom, hogy úgy érezzem elég oxigénhez jutok. Néha úgy érzem mindjárt megfulladok és nem kapok levegőt. Nem tudom eldönteni, hogy ez már a pánik aztán vagy valóban nagyon kevés a levegőm és valami gond van. Néha teljesen bepánikolok, hogy embóliám van. Szerintetek meddig normális az ilyen állapot, van még valaki hasonló tünetekkel?

2022. nov. 29. 07:59
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
91%
Teljesen normális a legvégéig a terhességnek. Talán picit korai, de se a testalkatod, se az edzettséged nem ismerjük vagy, hogy ez mikor szokott jelentkezni. A baba egyre több helyet foglal nyomja fel a szerveidet…stb.. majd ha leszáll a medencébe születés előtt talán ismét könnyebb lesz… vagy mikor megszületik utána biztos..
2022. nov. 29. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
83%
Ilyen szintű légszomjat nekem a durva vashiány okozott terhesen. Vasad rendben van?
2022. nov. 29. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
59%
22 hete vagyok, ugyan így vagyok. Normális. :)
2022. nov. 29. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Az edzettségem nem túl jó, de nem vagyok elhízott, 68kg vagyok. Eddig 2kg-t híztam. Vasam legutoljára 2hónapja ellenőrizték, akkor rendben volt, de lehet azóta változott. Egész nap már másra sem gondolok, csak hogy valami komoly bajom van, elég ijesztő amikor az ember nem kap rendesen levegőt. De nem folyamatos egyébként, rohamokban jön rám.
2022. nov. 29. 08:19
 5/14 A kérdező kommentje:
3-as válaszoló, tényleg? Természetesen nem örülök neki, hogy neked is nehézségeid vannak, de kicsit megnyugtat hogy lehet tényleg normális. És van esetleg valami tipped hogyan lehetne javítani ezen az állapoton?
2022. nov. 29. 08:20
 6/14 anonim ***** válasza:
87%

Sajnos nincs tippem mivel lehetne javítani.. szerintem ezt el kell fogadni, nyugodtan lélegezni, és figyelni ha hosszabb távra mész akkor lassan ne fáraszd ki magad.

Nem szabad pánikolni:)

2022. nov. 29. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
75%
Nálam is hasonlóképp van. 15 hkm
2022. nov. 29. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
63%
Háziorvosodnak említetted már?
2022. nov. 29. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
78%
Én is tapasztaltam még viszonylag a terhesség elején. Aztán elmúlt. Próbálj relaxációs gyakorlatokat, hátha az segít. De a legfontosabb, hogy ne pánikolj, mert az csak tovább gerjeszti a folyamatot.
2022. nov. 29. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
63%
23 hetes vagyok ésnekem is van,mivel nyomja a baba a tüdőt.Nekem általában fekve szokott ez lenni.Van,hogy arra kelek fel,hogy nem kapok levegőt.Nagyon rossz.
2022. nov. 29. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!