Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Volt olyan veled, hogy nem...

Volt olyan veled, hogy nem élted meg az állapotod valóságosan?

Figyelt kérdés

Megfogalmazni nehéz,ami bennem van. Második terhességem zajlik jelenleg,de nem élem meg. Hasonlóan az elsőt sem "hittem el"(nem fogtam fel/nem tudtam vele azonosulni/nem érzem magaménak)

Az első születése után sem voltak csillagok a szívemben ilyen téren. (Örültem neki, vártam, tervezett mind 2)

Probléma,trauma nem történt ,ami félelemre vezetne vissza, csak szimplán itt vagyok lassan a 20. hétben és nincs semmi bajom, mégis valahogy idegen az egész.

Az elsőnél féltem magamtól, hogy ez nem fog változni, de olyan 2 hónapos kora körül jött a "bumm" ( az enyém, úristen,az enyém...☺️) Addig pedig egy semleges érzés volt úrrá rajtam ilyen téren.

Nehéz megfogalmazni hogy ne hangozzak nemtörődöm érdemtelennek egyeseknek...

Vettem szivhang figyelő készüléket is , hátha jobban realizálódik bennem a tény, de sajnos nem sokat segített, a megnyugtatáson kívül,amit ad, hogy rendben van,ha olykor nem is érzem.

Van ilyesmi érzés mással is?

Ezen csak ismét az idő segíthet?


2022. nov. 30. 18:13
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Annyira lefoglalt a nagyfiam (3 éves) hogy gyakran nem gondoltam a terhességemre, el se hittem szinte én se. 6 napja született a pici, azóta néha sírok, hogy mennyire szeretem őt is meg a nagyot is. (Hormonok xD)

Szóval nem kell sehogy se megélni a terhességet, és az se baj ha nem jön azonnal a kötődés se szülés után, majd kialakul. Nem vagyunk egyformák.

2022. nov. 30. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen szürreális volt az egész, pláne mivel soha nem akartam gyereket, esemény utánit is vettem be. Az sem segített, hogy semmi tünetem nem volt, az apukájával meg akkor jöttünk össze, kb 3 héttel előtte léptem ki egy 7 éves kapcsolatból.

Miután megszületett sem voltam oda, hónapok kellettek mire nem csak elláttam.

A 2. már tervezett volt, de ott meg a nagy vette el minden figyelmemet, így vele meg elrohant a terhesség

2022. nov. 30. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
79%

Én az első terhességemet akkor "fogtam fel", amikor éreztem a magzatmozgást. Néhány héttel a szülés után egyszer csak bekattant, hogy mennyire hiányzik a hasam és csak zokogtam.

A második babám nagyon korababa lett, nem sokáig tudtam kiélvezni a magzatmozgásokat, viszont szülés után lapozgattam a fotókat a telefonomon és egyszerűen nem tudtam elviselni a terhes hasam látványát. A pszichológus szerint haragszom a testemre tudat alatt, hogy nem tudtam végig kihordani...


Szerintem ezek mind normális érzések. Mint ahogy szülés után sem jön mindig azonnal a "szerelem".

2022. nov. 30. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Utolsó, ne haragudj megkérdezhetem, hogy hányadik hétre született a második?

Sajnos úgy néz ki hasonló lesz nálunk is. Próbálják visszatartani :(

2022. nov. 30. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nekem az elsőnél nem volt ilyen,de most a másodiknál érzem,hogy nem tudom úgy átélni.De ez főleg a kisfiam miatt van,2,5 éves,itthon van velem és eléggé lefoglal a dackorszakával.Néha bűntudatom van,amiért erre a terhességre már nem tudok úgy ráhangolódni,mint az elsőnél.Meg amúgy sem vagyok az a nagyon élvezem a terhességet típus.Inkább a végeredményt szeretem 😅.De már csak kb. 1 hónap és itt lesz velünk a pici,majd akkor fogom igazán felfogni,hogy mi van szerintem.
2022. nov. 30. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Enis így érzek most. 12 hetes terhes vagyok, és mintha kívülrol látnám magam, mintha egy álom lenne amiből felébredek, és minend olyan mint régen, hogy csak a lányom van és az apja. Akartuk a kistestvert, de 1 év eltelt mire összejott, és én már le is tettem arról, hogy lesz még egy baba, így váratlanul ért a pozitív teszt, ha lehet ezt mondani tervezett gyereknél.

Az első terhesség teljesen más volt érzelmileg mint most.

Várom, hogy megszulessen, hogy érezzem azt ahogy mozog a pocakomban, talán akkor már Elhiszem. Ensem tudom még úgy beleélni magam. Remélem lassan változik, ahogy nő a pocakom is.

Biztos imádni fogjuk,és már most is érzem, hogy szeretem a kis pocaklakom, csak mintha nem velem történne ez az egész.

Ezért is gondoltam, hogy talán visszakene mennem ezzel a pszichológushoz.

2022. dec. 1. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!