Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Az NST többször is rossz...

Az NST többször is rossz lett. Baj van?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Voltam múlt héten csütörtökön NST-n, ahol az első próbálkozásra meg se akart mozdulni a baba. Ez magánellátás volt, így nagyon kedvesen mondták, hogy sétáljak egy fel órát, egyek egy kis csokit és nézzük meg úgy. Utána teljesen jó lett az NST, azt mondta az orvos, hogy valószínűleg aludt. Ma a klinikára kellett mennem NST-re (39 hetes és 4 napos vagyok). Éreztem, hogy megint semmit sem mozog, majd amikor ezt az asszisztens is észrevette, neki rontott a hasamnak és úgy megnyomta, hogy majdnem sírtam. A lényeg, nem ez, hanem, hogy a baba ettől továbbra sem tért ‘jobb útra, ugyanúgy ritkán mozdult. Visszahívtak, hogy az NST mérsékelten reaktív, ezért elküldtek áramlási UH-ra. Erre a doki már nem mondott semmit. Még annyi időm volt, hogy megkérdezzem, hogy akkor rendben van minden, mert az NST mérsékelten reaktív lett? Mondta, hogy igen, de mást nem válaszolt, attól félek, meg sem nézte az UH eredményeket. Hívtam a magánorvost, ő azt mondta ismételjük az NST-t szerdán. Azóta ettem, mozgott a baba, meg igazából a hétvége alatt is borzasztó aktív volt, főleg estefelé. Másnak volt ilyen, hogy az NST nem lett tökéletes, vagy csak ismétlésre lett jó? Nagyon féltem a babát.

2022. dec. 12. 15:22
 1/6 anonim ***** válasza:
50%

Sziaaa!!biztos hogy aludt nekem is volt ilyen nyomták meg rázták hogy felébredjen..ami nekem persze nagyon kellemetlen volt.

Mivel doki látta az eredményt és a baba aktív volt meg az is szerintem nincs baj egyébként már beindították volnaa szülést vagy császárra visznek

Nyugi és megnezik nemsokára egyél előtte csokit :)

2022. dec. 12. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Mind a 2 gyerekem ilyen volt. Marmint h ha nst közeledett, "lehibernálódtak". Ehettem ihattam bármit, meg se mozdultak.

Hazamentem, utana meg bepótolták.


Semmi baj nem volt egyikőjükkel sem

2022. dec. 12. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Nekem végig nagyon aktív volt a babám. A 39 hetes NST-n pedig meg sem mozdult, engem is küldtek áramlás vizsgálatra, ott minden rendben volt. Következő nap se volt nagyon aktív és másnapra megszültem. :) Benne van neked is a pakliban, hogy készül kibújni, de lehet csak az időjáras miatt is lustább volt.
2022. dec. 12. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nekem is ez volt. Reggelizz előtte, közben egyél csokit, cukrot, kávét de nekem a legjobban a hideg víz kortyolgatása vált be.
2022. dec. 12. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nekem az utolsó 2 NST volt ilyen. Mindkét alkalommal elküldtek sétálni. Az első alkalommal mondta az asszisztens, hogy máskor legalább másfél liter vizet igyak meg előtte. Ott a folyosón meg is ittam kb.20 perc alatt, úgy be voltam sz@rva.

A másik ilyen alkalommal sétálni küldtek ki, meg hogy egyek csokit.

Mondjuk a második ilyen NST napján este megszületett a fiam, szóval több ilyen nem volt szerencsére.

2022. dec. 12. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Szia

Nekem azt javasolták, hogy 1 órával a vizsgálat előtt egyek csokit ( nem voltam cukros)

Végül nekem 35-40 p-cel előtte vált be

2022. dec. 12. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!