Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ha en Magyar Allampolgar...

Ha en Magyar Allampolgar vagyok, a ferjem osztrak, es a babank ausztriaban születik meg? Kettös Allampolgarsagot kap automatikusan?

Figyelt kérdés

En nagyon szeretnem ha a magyart is megkapna!

Van olyan oldal az interneten ahol ennek utanna tudnek olvasni?


2010. okt. 2. 15:29
 1/7 anonim ***** válasza:
50%

Szia!

Az egyik ismerősöm Angliában szülte meg a kislányát, és csak az angol állampolgárságot kapta meg. Azt sajnos nem tudom, hogy Ausztriára is ez a jellemző, mivel szomszédos ország, de az is lehet, hogy ez nem számít. Sajna csak ennyit tudtam segíteni.

2010. okt. 2. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Mink Németországban lakunk.Magyar állampolgárok vagyunk.Jelenleg a gyerekek is magyar állampolgárok.Ha letelik a 8 bejelentett itt töltött év,kérhetünk nekik Német állampolgárságot.Akkor 16 éves korukig 2 ös állampolgárok lesznek és ök döntik el melyiket válasszák.
2010. okt. 2. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
30%

Szerintem olyan állampolgár lesz ahol megszületik!

Tehát osztrák..

2010. okt. 2. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Megkapja a kettos allampolgarsagot, de nem automatikus. Kervenyezni kell a magyar szuletesi anyakonyvi kivonatot, azon mar rajta lesz, hogy magyar. Azon ne csodalkozz, ha esetleg csak a magyar allampolgarsag lesz rairva. Nalunk a magyar anyakonyvin az van, hogy magyar, az utlevelben is, mig az olasz hivatalos papirokon meg olasz allampolgar a fiam. :o)
2010. okt. 2. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Szia, van olyan, hogy leszármazási jogcím, ez alapján lehet kettős állampolgár, mivel te magyar vagy joga van magyar állampolgársághoz, és mivel a férjed osztrák így ahhoz is, találtam neked egy cikket, bemásolom..


kettös állampolgárság

Kedves Ágnes

Én ausztirában élek, és itt is vagyok férjnél. Már csak napok kérdése hogy megszülessen elsö gyermekünk. Szeretnénk ha ö megkaphatná a magyar és osztrák állampolgárságot is. Van ilyenre még lehetöség? Ha igen , hol tudok utána járni mire van hozzá szükségünk? És hol tudom kérdelmezni?

Köszönettel: Nikolett


1001. kérdés:

nickole.s

2010-03-12 20:00:09


Kedves Nikolett!



Az Európai Unió nem szabályozza az állampolgárság megszerzésének kérdését, arra az egyes tagállamok nemzeti jogszabályai vonatkoznak.



Az osztrák állampolgárság megszerzésével kapcsolatos kérdésekben a kinti állampolgársági törvény az irányadó, erről az illetékes kinti hivatal szolgálhat részletes felvilágosítással, illetve a hivatalos osztrák tájékoztató oldalon olvashat róla:



[link]



Magyarországon az állampolgárságról szóló 1993. évi LV. törvény értelmében születésétől fogva magyar állampolgárnak tekintendő a magyar állampolgár gyermeke, függetlenül születési helyétől.



Mindezek értelmében az Önök gyermeke ausztriai születése ellenére az Ön révén magyar állampolgár már biztosan lesz. (Az édesapa révén feltehetően osztrák állampolgárságot is szerez.)



A magyar állampolgárok külföldön történt anyakönyvi eseményeit Magyarországon is anyakönyveztetni kell, ezért szükséges lesz majd a gyermek hazai anyakönyvezése.



Magyarországon egy speciális anyakönyv tartalmazza a magyar állampolgárok külföldön történt anyakönyvi eseményeit, az ún. hazai anyakönyv, melyet a fővárosi főjegyző vezet.



A születés hazai anyakönyvezését formanyomtatványon kell együttesen kérelmeznie a gyermek szüleinek. Az ügyintézést a kinti magyar konzulátuson keresztül is lehet kezdeni, illetve meghatalmazott útján Magyarországon is intézhető a magyar anyakönyvezés.



A témában figyelmébe ajánljuk az alábbi oldalt:


[link]



Üdvözlettel:

2010. okt. 2. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

És itt egy cikk, hogyan kell magyarországon anyakönyveztetni ha kint születik..


Szükséges a gyermek születésének magyarországi anyakönyvezése, azaz a hazai anyakönyvezés. Az anyakönyvezés iránti kérelmet belföldön a lakóhely szerint illetékes anyakönyvvezetőnél, illetve külföldön az illetékes konzuli tisztviselőnél kell kérni. Az anyakönyvvezetőnek öt napon belül, a konzuli tisztviselőnek az első diplomáciai postával kell továbbítania a kérelmet a Hazai Anyakönyvi Osztályhoz. Az ügyintézési határidő 30 nap.

A hazai anyakönyvezéshez csatolni kell a - hiteles magyar fordítással ellátott - külföldi anyakönyvi okiratot. Hiteles fordítást kizárólag az Országos Fordító és Fordításhitelesítő Iroda vagy a konzul készíthet. A nemzetközi anyakönyvi kivonat Magyarországon nem fogadható el fordítás nélkül, mert még nem csatlakoztunk az erre vonatkozó egyezményhez és az okmány nem tartalmazza a rovatokat magyar nyelven.

Az eljárás során nem okoz problémát, hogy a gyermek neve az osztrák anyakönyvbe ékezetek nélkül került bejegyzésre. Lehetősége van arra, hogy kérje a külföldi anyakönyvi okiratban szereplő utónévnek megfelelő magyar utónév bejegyzését.

A magyar útlevél kiállításához szükséges a hazai anyakönyvezésről kiállított kivonat bemutatása.


Na jó, remélem okosabb lettél, a férjem szerint túlbuzgó vagyok, úgy, hogy megyek főzni:) szép napot:)

2010. okt. 2. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nagyon szepen köszönöm a valaszokat! Sokat segitettetek!
2010. okt. 2. 19:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!