Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Első trimeszter foghúzás?

Első trimeszter foghúzás?

Figyelt kérdés

Sziasztok

10 hetes terhes vagyok

Múlthéten az amugyis tömött fogamból letört egy darab.

Esténként fájdogált, de nem volt vészes.

Elmentem vele tegnap előtt fogorvoshoz.

Ideiglenes tömést rakott bele, majd aznap este mar annyira fajt, hogy csak jegelessel tudtam elaludni.

Tegnap reggel fogmosás közben kiesett az ideiglenes tömés. Onnastól kezdve olyan szintű fájdalom volt a fél arcomba, hogy nem egyszer sírtam tőle.

Ma reggel vissza mentem az orvoshoz, aki érzéstelenítőt adott be és kihúzta.

Semmilyen gyógyszert nem vettem be se az elmúlt 2 napban sem pedig foghúzás után nem tervezem.

Ilyen tortúrától lehet bármi baja a babámnak? Nagyon nagyon aggódom érte. :( Ultrahangra csak jövőhéten megyek.


2023. jan. 11. 09:07
 1/8 anonim ***** válasza:
87%
Nem okoz gondot a fogászati kezelés. Nekem egy lyukas fogat fúrt, tömött, és ehhez érzéstelenítő injekciót is adott. Teljesen biztonságos.
2023. jan. 11. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
33%
Nekem a második kisfiammal kegyetlen fogászati beavatkozasom volt, makk egészséges. Foggyökér rezekciónak indult, majd brutális genny és 2 fog húzasa lett a vége. Kegyetlen volt fajdalomcsillapító nélkül végigcsinálni, de túléltük. A fogorvos adott érzéstelenítőt de itthon nem mertem semmit bevenni 5-6 hetes terhesen.
2023. jan. 11. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
80%

Megfelelő fájdalomcsillapító észszerű keretek között nyugodtan használható, de persze kellenek a mártír anyák...

Az is megérne egy misét, hogy miért gondolod, hogy az orvos vállalta volna a beavatkozást, ha kockázatos volna a magzatra.


Mondjuk ilyenkor elgondolkodom, hogy a 21. században hogyan lehetnek még ilyen gondolkodású (sic!) emberek.

2023. jan. 11. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

"Ilyen tortúrától lehet bármi baja a babámnak?"


A fogorvos tudott a terhességedről? Ha igen, akkor biztos lehetsz benne, hogy csak olyat csinált, amitől nem lesz baja a babának. (Valójában bizonyos területeken, mint fogászati röntgenfelvétel készítése, messze túl is van biztosítva az egész.)

2023. jan. 11. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Első gyermek.

Tapasztalatlan vagyok valóban.

Volt már egy vetélésem 2 éve, bennem van a félsz.

Az orvosnak mondtam, viszont nem magán rendelésen voltam, hanem SZTK-ban. Szerintem nem kell bemutatnom mennyire volt kommunikatív velem az orvos.

Az interneten az egyik portálon azt olvasom első trimeszterben nem a legjobb, a másik oldalon, meg hogy nyugodtan lehet.

Ezért érdekelnének személyes tapasztalatok.

2023. jan. 11. 09:49
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

"Az orvosnak mondtam, viszont nem magán rendelésen voltam, hanem SZTK-ban. Szerintem nem kell bemutatnom mennyire volt kommunikatív velem az orvos."


Ez nagyon ostoba gondolkodás. Mondtad neki, jól hallhatóan mondtad, biztosan meghallotta?

Ha igen, akkor aszerint is cselekedett. Akkor is, ha nem ugrált úgy körbe téged, mint egy maszek rendelésen a fizetős beteget.

2023. jan. 11. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is volt húzásom első trimeszterben, korábban gyökérkezelt fogamat kellett kihúzni. Panadolt lehetett bevenni utána, az kismamaként is végig szedhető. Babának nem okoz gondot sem a lidocain, sem maga a húzás, sőt.. Nekem nagyon gyulladt volt a fog gyökere, az okozhat gondot, ha ottmarad.
2023. jan. 11. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Egy gyulladt fog sokkal veszélyesebb a babára, mint egy foghúzás.
2023. jan. 12. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!