Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Csak engem ráz ki a hideg...

Csak engem ráz ki a hideg attól, ha egy 1-2 éves gyermek kezében állandóan a tabletet látom?

Figyelt kérdés

Ugyan ez, ha a TV előtt ültetik non stop... És örülnek neki a felnőttek, hogy őt hogyan érdekli a reklám. 🤮


Annyi mindent tudnék ilyenkor mondani, de süket fülekre találnék.


Én valami tanfolyam elvégzéséhez kötném a gyermekvállalást...


Egyébként a családban látom ezt jellemzően, a 75 éves nagyinak hiába is magyaráznám miért káros a tv, a szülei meg egy kukoricacső tudatállapotával agyenlőek, tehát esélyem sincs segíteni nekik. Az ő dolguk, csak rohadtul idegesít egy összejövetelen a butaságukat egy ferde mosollyal nyugtázni. 🤮



2023. jan. 14. 08:26
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
57%
Semmi közöd hozzá, hogy más hogy neveli a gyerekét. Te a sajatodnak majd nem adsz tabletet a kezébe.
2023. jan. 14. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
87%
1-es, nem azt mondta, hogy beleszól, hanem hogy a hideg rázza. Véleménye lehet, engem is a hideg ráz ettől és megvan a véleményem róla attól függetlenül, hogy soha nem közölném egy szülővel sem, mert az ő dolga.
2023. jan. 14. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
82%

Ez sajnos tényleg mindenkinek a magánügye, fölösleges leállni vitázni/kioktatni/tanácsot adni.


Engem is bosszant. Kisgyermeknevelőként sokszor tapasztaltam, hogy egy 1,5 vagy 2-3 éves gyerek idegrendszere mennyire nem képes feldolgozni azt a sok impulzust ami a téve vagy a tablet által éri.

Itt most nem egy Peppa malac részről beszélek, vagy a napi 1-2 Mancsőrjáratról.


Hanem a több órás youtube és tv bambulásról.

Volt olyan kisgyerekem aki 2 évesen este 7-től 9-ig nézhette a youtubeot. Éjszaka természetesen rosszul aludt, sokszor ébredt.

A bölcsiben sem tudott aludni, zaklatott volt, nem tudott könyvet "olvasni" nem szerette a mese olvasást, nem tudott jászani és az anyuka nem értette miért olyan a kislánya amilyen.

Én hiába mondtam, hogy az idegrendszere túlvan stimulálva, mert sok olyan dolgot néz, amit nem tud feldolgozni. A gyorsan váltakozó képek, gyors beszéd sok volt az agyának. De anyuka boldog volt, hogy olyan cukin tudja kezelni a youtubeot és szépen csendben van...

2023. jan. 14. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
83%

Nem csak téged, de tojd le.

Én azt nem bírom, ha mellé megy a nyavajgás, hogy "tv nélkül nem eszik", "tv nélkül nem tudom átpelenkázni" (wtf?). Ez volt a kedvencem. A játszótéren felcsapta anyuka a gyereket az asztalra és premier plánban pelenkázott, mindezt úgy, hogy a Nandimese vagy mi üvöltött a mobilból, amit a gyerek kezébe nyomott.

Közben meg nyomta a dumát, "hogy ti olyan szerencsések vagytok, hogy mese nélkül is megy"....

2023. jan. 14. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
15%
Én gyerekem sem tud aludni és nem szereti a meseolvasást,de nem néz tv-t ,tabletet,unokatestvére tabletezik 2 éves kora óta és semmi baja, jól alszik és olvas stb. Ennyit a káros hatasról.🙄
2023. jan. 14. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
22%

"Az ő dolguk, csak rohadtul idegesít egy összejövetelen a butaságukat egy ferde mosollyal nyugtázni. 🤮"


Hát én meg tőled 🤢🤮, az eszmeletlen beképzelt stilusodtol, attól, hogy azt képzeled, több és okosabb vagy mindenkinél. A 75 éves nagyi hülye, ugye, a szüleitől nem is beszélve, persze TE, Miss Dr. Prof. KiHaÉnNem Egomania persze maga vagy a tökély.

2023. jan. 14. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
79%

Engem is kiborít ez a dolog, de valóban nincs semmi értelme beleszolni.


Sógorom felesége már a 4 (!) hónapos babának nyomta a Bogyó és Babócát, mert nem tudta megnyugtatni. Volt olyan is, hogy nagyon sírt, sehogy sem akart aludni erre bevágta a pihenőszékbe, lerakta a tv elé és otthagyta. Persze ott volt a sógor is, azonnal felvette és neki sikerült elaltatnia. Most 2 éves, de állandóan megy a tv és a telefonozás. Enni csak mese mellett hajlandó. Természetesen nem szóltam bele, hogy mi a jófrancot művelnek egy 4 hónapossal. Max a sógormonak (egyik legjobb barátom) szívtam egy kicsit a véret, de nyilván nem változott semmi.

Kb egy idősek a gyerekeink, de mi csak most 2 évesen kezdtük a mesenézést. Néha nálunk is elszalad a ló és többet nézi a kelleténél, de pl évesnél nem nézheti. Meg nem is nézi minden nap.

2023. jan. 14. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
10%
Nálunk is 4 hónaposan nézte a bogyó és babócát amíg wc-tem és csak mese mellett hajlandó enni,de kiegyensúlyozott baba szóval pont letojom mit gondolnak mások, wc-nem meg muszáj 😅
2023. jan. 14. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
69%
Én is sok hasonlót tapasztalok a környezetemben, és mégis ránk néznek ferde szemmel, mert a 2 éves kislányom nem néz mesét sem tévében sem telefonon, sem sehol. Bár nem igazán hat meg, ahogy valószínű őket sem, mert mindenkinek tenyleg magánügye. Nyáron nyaralás alatt is valószínű mi lettünk a rossz szülők, mert vacsora közben a kislányom nem maradt el az etetőszékben végig, hanem az asztal alatt és a szekeken mászkált, miközben az ÖSSZES (nem túlzok) többi gyerek körülöttünk szépen ült az asztalnál, elotte a telefon és egy órát is elvoltak ott csendben. Az ő szemükben valószínű mi vagyunk az engedékenyek, a kislányom a neveletlen, de ez sem érdekelt, majd pár év múlva úgyis kiderul ki döntött jobban.
2023. jan. 14. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
73%
Ismeritek a mondást a vélemény és az ánusz közti hasonlóságról? Na, ide is érvényes. :-)
2023. jan. 14. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!