Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kismamák, nektek van/ volt...

Kismamák, nektek van/ volt valami “módszer “ ami szülést beindító?

Figyelt kérdés
2023. jan. 27. 12:39
 1/10 anonim ***** válasza:
92%

Volt. A méhszáj érlelő tabi, amit a szülesznő felrakott.

Semmi 'házi praktika' nem jött be, pedig az orvos is javasolt 1-2 dolgot.

2023. jan. 27. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Egy óra gyaloglás haza az utolsó vizsgálat után :D
2023. jan. 27. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
90%
Semmi. :( Csípős indiai vacsorára, szex, lépcsőzés, porszívózás, semmi nem indította be. Magától, minden előzetes trükközés nélkül indult mindkét szülésem. Pedig az elsőnél nagyon próbálkoztam mindennel, ha még 2 napot bent marad, indították volna és ezt el szerettem volna kerülni. De szerencsére a lányom is egyetértett velem, szóval magától jött. De nem sikerült kicsalogatnom semmivel sem hamarabb, mint ahogyan ő indulni szeretett volna.
2023. jan. 27. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Málnalevél teáról mi a véleményetek?
2023. jan. 27. 13:07
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Semmi, a fentieket mind kipróbáltam, a teát is vagy 2 hétig, célzott jóga, lépcsőzés, amit akarsz...

Mondjuk speciális eset vagyok mert 8 óra oxi után se volt semmi, fájdalom se. Rövid volt a zsinór, 2* a gyerek nyakán, semmi nyomást nem gyakorolt a méhszájra, az oxira elvileg immunis vagyok... Azért megszületett (császárral, máshogy esélytelen lett volna) és rendben van :)


Kipróbálhatod ezeket de ne csodálkozz ha mégsem úgy jön össze, a lényeg hogy egészségesen megszülessen, tökmindegy, hogyan.

2023. jan. 27. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Szülés előtti délután (már a kórházban feküdtem 3 napja) legyalogoltam a 6-ról a földszinte aztán felfele 2 emeletet sikerült még megtennem. Valószínüleg ez is segített. Este meg nagyon viszkettek a melleim és ahogy megvakartam a bimbót összehúzódásom lett. Olvastam valahol, hogy a mellbimbó ingerlése beindíthatja a szülést, úgyhogy fél este "csavargattam"🙈🙈 Jöttek is az összehúzódások. Másnap reggelre 2,5 ujjnyira kitágultam és indult buli.
2023. jan. 27. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Van, oxitocin
2023. jan. 27. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem semmi. Orvosoknak sem sikerült normálisan beindítani egyszerűen nem lettek ütemes fájásaim igy sürgősségi császár lett. Szerintem ezek a “trükök” csak akkor működnek, ha amugyis megindult volna.
2023. jan. 27. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Úgy mint az utolsónak, oxitól sem lettek fájásaim, teljesen zárt volt a méhszáj kereken 40 hetesen, úgyhogy sürgősségi császár lett.
2023. jan. 27. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Én mindent, de mindent megpróbáltam, amit neten olvasni. Szex, séta, lépcső, emelkedő, fűszeres kaja, tonik, málnalevél, bábakoktél, derék masszázs, miiiinnnndent kipróbáltam tényleg. 40+4-en még sétáltam ctg-re és onnan haza. Már alig bírtam menni, azt éreztem, hogy mégegy lépés és kiszakad belőlem a gyerek, de semmi. Végül 41+1-en beballagtam indításra. Kevés volt már a magzatvizem, a doki nem javasolta, hogy húzzuk az időt, pedig a tonikot és a szexet ő javasolta korábban, szóval partner volt. :D

Azt mondta igazából ezek önmagukban semmire nem jók, csak pöccintésre. Ha a baba amúgyis indulna, akkor elindíthatja a dolgokat, de ennyi. Csodát nem kell várni.

Nekem végül kiderült, hogy a kislányom teljesen bele volt gumbancolódva a köldökzsinórba. A nyakán is rajta volt kétszeresen. Azt mondta a szülésznő, hogy ilyenkor simán benne van a pakliban, hogy nem is tudott volna magától elindulni.

2023. jan. 27. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!