Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Így rögtön veszélyeztetett...

Így rögtön veszélyeztetett leszek?

Figyelt kérdés
Volt egy terhességmegszakításom a 20.héten rendellenesség miatt még 5 hónapja. Ha esetleg ismét sikerül a terhesség, emiatt lehetek rögtön veszélyeztetett? Nem szeretnék dolgozni ahogy kiderül a terhesség, mivel még a múltkorinál is jobban szeretnék magunkra vigyázni, de ahhoz h ilyen korán táppénzre mehessek veszélyeztetett terhesség kell ha jól tudom. És valahol olvastam, hogy egy ilyen után a következő terhességnél automatikusan veszélyeztetett lesz az illető. Ez igaz?

#terhesség #veszélyezetett
2023. jan. 30. 12:07
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:
Még azt hozzáteszem, hogy ez a terhesség is veszélyeztetett volt vérzés miatt.
2023. jan. 30. 12:08
 2/17 anonim ***** válasza:
83%

A veszélyeztetett terhesség és a magas rizikó nem ugyanaz.

Ettől magas rizikójú leszel, de nem leszel rögtön veszélyeztetett.

Nem is igazán értem, hogy egy fejlődési rendellenességnek mi köze ahhoz, hogy dolgozol-e vagy sem. Ez nem a “vigyázáson” múlik.

De a legtöbb orvos úgy is megjavasolja a táppénzt, ha valaki nem akar terhesen dolgozni.

2023. jan. 30. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

Azt mondták az orvosok valószínű nem genetikai hanem én beteg voltam amiatt alakult ki, fertőzést kapott. Ezért de, valamilyen szinten a "vigyázáson" múlik, mert ha az első 12 hétben nem leszek beteg, talán egyel kevesebb dolog miatt lehet probléma, a munkám során pedig elég sok emberrel találkozom, előzőleg is itt kaptam el a betegséget.

Szóval ez a köze hozzá, és ahogy írtam is valahol azt olvastam, hogy minden ok nélkül veszélyeztetettbe tették, csak mert előző terhessége meglett szakítva.

Az utolsó mondatodat köszi, az hasznos volt legalább, mert ezt nem tudtam, így természetesen nem is releváns a veszélyeztetettség, ha ez így van.

2023. jan. 30. 12:21
 4/17 anonim ***** válasza:
81%

Hat fertőzés inkább felszálló tudott lenni ami nem hinném hogy a munkahelyeden vendégektől kaptál el. Ha szeretnél tp lenni ne baj legyél de ne ilyeneket mond hogy jobban fogsz vigyázni gondolom maj otthon ülsz 4 fal közt és férjedet is fertőtleníted…de még most keress segítséget mert bele fogsz őrülni ebe az egészbe, ezt a terhességet még fel kéne dolgoznod.

Egyébként nagyon sajnálom kitartást.

2023. jan. 30. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

Igazából szerintem egy ilyen után nem lehet az ember nyugodt, de persze igyekszem nem túl kattogni, tudom h az se jó. Csak az első hetekben mindenképp szeretnék otthon lenni, a munkám stresszes is és fizikailag is valamennyire megterhelő, plusz kb. minden héten beteg valaki itt körülöttem..szóval mindenképp csak jót tennék vele ha otthon maradhatnék, csak nem tudtam, h ezt így "bemondásra" is lehet kérni az orvostól.

Köszönöm a válaszod!

2023. jan. 30. 13:01
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Menj magán dokihoz, ő valószínű kiír, ha budapesti vagy tudok ajánlani nődokit
2023. jan. 30. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
61%
Simqlq háziorvos is kiir nem.kell ezen stresszelni.Kérdezd meg tőle :)
2023. jan. 30. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
7-es nőgyógyász javaslatra tudnak tartósan táppénzre kiírni szóval nem elég a házi orvos
2023. jan. 30. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

6-os köszönöm, szívesen várom az ajánlást, mert a jelenlegivel nem igazán voltam megelégedve.

Igen a háziorvos azt mondta nekem is h csak nődoki javaslatra tud kiírni. De akkor majd szépen megkérem hogy javasolja, és így talán menni fog:)

2023. jan. 30. 13:22
 10/17 anonim ***** válasza:

8# nem minden esetben. Nekem nem kellett hozzá a nőgyógyász javaslata.

Gondolom akkor ez is hely/orvos függő.


Elmondod a nőgyógyásznak a problémádat, hogy milyen munkahelyed van és valószínűleg ennyi elég is.

Még az elején engem meg is kérdezett, hogy szeretnék e dolgozni vagy írjon javaslatot.

2023. jan. 30. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!