Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 5 hetes vagyok, más is nagyon...

5 hetes vagyok, más is nagyon félt?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Kb 4-5 hetes lehetek. 2 erős pozi tesztem lett, de rettegek az első uh-tól. Félek hogy nemlesz szívhang, vagy egyszerűen nemlesz ott semmi. 1,5 évet vártunk erre a kis picire, és apával együtt nagyon félünk hogy minden rendben legyen :/ még mindig hihetetlen hogy terhes vagyok. Egyenlőre cicifeszülésen kívül nincs más tünetem.
2023. febr. 6. 09:56
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem


Màrmint nem ilyesmitől.

De nekem nem kellett vàrni egyik gyerekemre sem.



Én attól rettegtem, hogy ikrek lesznek.

3. Alkalommal bekövetkezett.

Viszont most minden uh-előtt rettegek, úgy, ahogy egyik gyerekemmel sem.



Teljesen érthető a félelmed.

Az elsőkkel én mindi azt mondtam, hohy nem az uh dönti el, hogy baj van-e..

Azért most mégsem tudok îgy állni hozzá.

2023. febr. 6. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Jahm

Én mindig attól tartottam, hogy csak beképzelem az egészet..😬

2023. febr. 6. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Persze, izgultam. Az első terhességem korai spontán vetélessel ért véget. A rettegés azért nem egészen normális. Kérj segítséget, mert be fogsz csavarodni. Bízz a kis jövevényben, és a saját testedben. Most talán valami rendbejött benned, ami másfél évig probléma volt. Próbálj meg így gondolkodni, hátha segít. Jó egészséget nektek!
2023. febr. 6. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Nyugi :) Az sem biztos, hogy lesz más tüneted, ne a tünetekből próbald diagnosztizálni, hogy egészséges a terhességed vagy sem. Azok semmit sem jelentenek ilyen szempontból.


Nyilván nehéz, de ne parázz rá ilyenekre. Később még rosszabb lesz, ha elkezdesz UH-tól UH-ig élni, mert mindig lesz miért aggódni.

A tested elkezd majd furábbnál furább tüneteket produkálni, aztán eltűnnek a tünetek, majd puff újra megjelennek, vagy el sem tűnnek csak alaposan megkínóznak :)


Szóval ne görcsöljetek rá a negatív dolgokra. Persze egy egészséges aggódás mindig van, és lesz is.


Én pl egy vetélés után 3 hónappal estem újra teherbe, az volt az első terhességem, minden terhes tünetet produkáltam, aztán a 7.héten kiderült, hogy az embrió rossz helyen van.


Amikor újra teherbe estem, örültem, izgatottak voltunk, ugyan azok a tuneteim voltak, de persze, hogy ott motoszkált valahol a gondolat, hogy mi van ha...szerencsére minden rendben, s hamarosan meglátjuk kit is rejt a pocak.


A lényeg, hogy ne rohanj már most orvoshoz, mert semmi érdemlegeset nem fog látni, és kb 2 hét múlvára fog visszarendelni, addig meg megint csak aggódhatsz, miért nem mondott semmit, miért az van a papíron, amikor itt a gyakorin valakinek más volt ebben a fázisban...majd a 6.hét végén 7.közepén ráérsz, ha semmi vérzés, durva görcs nincsen.

2023. febr. 6. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 flora08 ***** válasza:
Persze, ez teljesen normális, hogy izgulsz. Én az összes ultrahangra rettegve mentem. Nem volt rá semmi okom (fájdalom, panasz) mégis így volt. Azt hiszem, ilyen a természetem. A legjobbakat kívánom 🙂
2023. febr. 6. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
Irtam privátban!
2023. febr. 6. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

szia

én ma vagyok 6+1 és pénteken megyek először dokihoz

nekem sincs más tünetem, mint a mellfeszülés

tavaly volt egy kémai terhességem, ami 5+2 ment el, így én most nem is éltem még bele magam


Te voltál már dokinál?

2023. febr. 6. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
16.-án megyek :) ha minden igaz akkor már lesz szívhang. Néha van kis émelygésem de pár óra után elmúlik. Semmi sincs amit szívesen megennék, de mindig éhesnek érzem magam. És sokat járok pisilni. Annak lenne jele ha méhenkívüli lenne? Nemfáj sehol, és nem is vérzek. :)
2023. febr. 7. 06:34
 9/9 anonim ***** válasza:

utolsó vagyok

én pedig nem érzem magam éhesnek, nem vagyok rosszul

mellfájdalmon kívül semmi tünetem nincs

nagyon nagyon ritkán egy minimális görcsös érzésem van, kisebb mint mensikor


én pénteken megyek 6+5napon, kíváncsi vagyok mit lát a doki


de ne izgulj, amiatt mert nincs tüneted, nem szabad rosszra gondolni...sőt, örülj neki

2023. febr. 7. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!