Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 11 hetesen latszania kell az...

11 hetesen latszania kell az orrcsontnak?

Figyelt kérdés

Sziasztok,

Szerdan voltam 11 hetes mensi alapjan, es egesz eddig minden UH-n a CRL is pontosan megfelelt napra pontosan annak amit en szamoltam idot. Tegnap voltam vervetelen NIPT teszthez es elotte volt egy gyors UH (11 het 1 naposan, a papirra a meret alapjan 11 het 2 nap kerult). Az UH-n nem nezett tul sok mindent a doki, csak hogy ver a baba szive, mozog es CRL-t mert. A videokat amiket csinalt utana megkaptuk pendrive-on. Igazabol az UH csak amiatt volt, hogy a baba jol van es van ertelme az NIPT tesztnek. A teszt eredmenyet 2 het mulva kapjuk meg. Angliaban elunk, itt majd csak jovoheten lesz az elso allami vizsgalatom (12 het elott nincs semmi), eddig csak magan ultrahangra mentem el egy ket alkalommal, hogy lassuk, hogy fejlodik-e a terhesseg, illetve most az NIPT tesztre. Okom ugymond nem volt ra, mert csak jovoheten az allami vizsgalaton lesz a tarkoredomeres stb, csak en szerettem volna biztosra menni. Jovoheten biztosan fogjak ellenorizni az orrcsontot is, de en ma ahogy nezegettem vissza a videokat tegnaprol elkezdtem aggodni, hogy nem latok orrcsontot. Nem tudom, hogy ilyenkor mar latnom kellene-e, illetve elso terhessegem es ez az elso alkalom, hogy egyaltalan ilyen felveteleket latok. Kellett volna mar tegnap a dokinak orrcsontot keresnie? Vagy korai meg 11+1 hetesen? Van itt valaki aki emlekszik, hogy ennyi idosen "nem orvosi szemmel" latott mar orrcsontot?


2023. febr. 10. 12:05
 1/8 anonim ***** válasza:
96%
Kell, de az orrcsont csak a megfelelő síkban látszik, tehát egy laikus olyan képről, ami még csak nem is az orrcsont méréséhez készült, aligha mondja meg, hogy van vagy nincs….
2023. febr. 10. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
95%
Nem orvosi szemmel a legutolsó UH-nál sem láttam orrcsontot. Az orvos meg nyilván mindent látott a maga idejében. Azért jártam hozzá, hogy ő felügyelje a terhességemet, pont azért mert én nem vagyok orvos.
2023. febr. 10. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Elvileg lehet, én sose láttam, mert nem értek hozzá, azt meg külön nem mutogatták. Az első gyerekem már 3 éves, van rendes orra :D és minden rendben vele, a másodikkal most vagyok a 20. hétben, 12+2-n voltunk genetikain, az orvos ott is látta és a Nipt szerint is minden rendben, én a 2. genetikain se láttam semmit. Szóval csak nyugi, nem jelent semmit, hogy nem láttad. Boldog babavárást! :)
2023. febr. 10. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Hat én örültem hogy a nagy dolgokat kéz láb fej felfedeztem az uh. Még amikor a doki kb mutogatva elmagyarázta 24 héten mit kell nézni amitől fiu vagy lány azt se érzékelte nagyon az én agyam. 28-vagy 30 hétnél voltunk 3d-s uhn na ott már nekem is felfoghatóak voltak a dolgok.
2023. febr. 10. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
65%

De kell


De te a képeken nem biztos, hogy látod.

( kivéve,ha direkt azt fotózták)

Nekem úgy kellett forgatni, hogy látszódjon.

Takarta a kezével stb..

Másik baba hàttal volt …

2023. febr. 10. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
95%

Azért, mert te nem látod, nem biztos, hogy ő sem látta.


Eskü nem értem, miért itt gyk-n kell felülvizsgáltatni az orvosi ultrahangot.

2023. febr. 10. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
88%
Nem neked kell látni az orrcsontot, hacsak nincs a neved előtt a Dr. előtag. Chill. Bízzuk ezt azokra, akik értenek hozzá.
2023. febr. 10. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem tulparazod. En azt se tudtam mit kell nezni, a szonografus holgy meg boldogan mondta "nezze anyuka itt van ez meg az".

Nyugodj meg , minden rendben lesz.🙂

37 hkm

2023. febr. 10. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!