Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 26 hetesen -7kg-nál járok. Ez...

26 hetesen -7kg-nál járok. Ez normális?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

26 hetes kismama vagyok és sajnos a terhességem elejétől kezdve hányok.Konkrét hányinger érzetem nincsen,csak mikor eszem pár percen belül már ki is jön.Az ultrahang szerint a baba normálisan fejlődik,bár 1 héttel mindig kisebbet mérnek,de azt mondták ezzel ne foglalkozzak.Sajnos már -7kg-nál járok, eddig nem sikerült híznom egy dekát sem. Hányás ellen próbáltam mindent,de egyelőre nincs meg a megfelelő szer. A hasam nem tudom, hogy a hányástól-e vagy csak genetika, de egyáltalán nem akar nőni és nagyon sok beszólást kapok, hogy írtó kicsi a hasam. Tippetek van esetleg,hogyan hízhaznék vagy esetleg a hányás ellen? Minden segítség nagyon jól jönne. Köszönöm!



2023. márc. 21. 13:05
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Ez egy baromság. A baba "elveszi", amire szüksége van, az a fontos, hogy JÓL legyél, ne az, hogy nagyobb legyen a hasad. Ha a baba miatt kell aggódni, azt majd az orvosod mondja. Nincs olyan, hogy túl kicsi has.
2023. márc. 21. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Igen azt mondták, hogy elveszi ami neki kell. Csak a doki szerint ideje lenne hízni, na de hogyan, ha kihányom? Nem törődöm más véleményével, persze kicsit igen, nekem a fontos, hogy a baba jól legyen. Csak már annyira sokan mondják, hogy "Jézusom de kicsi a hasad", hogy én magam is elhiszem,hogy nagyobbnak kéne lennie.
2023. márc. 21. 13:53
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Próbálj meg nem hallgatni rájuk, tudom, nem könnyű. Vagy szólj vissza, hogy Jézusom, neked meg milyen nagy a szád :D

#1

2023. márc. 21. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
84%
Ez van, én is kb ennyit fogytam terhesen, aztán a 30. hét körül azért mar elkezdtem visszaszedni a súlyomat. Ha a vérvétel eredményeid rendben vannak, és a baba méretei is rendben vannak, akkor ne aggódj. Igyál amennyit bírsz, hogy ne száradj ki. Nekem a gyömbér ízű cukorka segített sokat.
2023. márc. 21. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Anyukám -7kg val szült engem :)

A baba megszerzi ami neki kell,nem baj az ha nem olyan nagy a hasad...a mérés meg a fiam 2 hettel volt kisebb és egészseges 3.5kg os kisbabát szültem.

Remélem elmúlik a hányás..

Boldog babavárást!

2023. márc. 21. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

28 hétig hánytam, semmi nem maradt bennem, még a terhes vitamin is kijött. Kb 33 hetes voltam mikor látszott a hasam. -9 kilóval mentem szülni.

Jelentem 2,5 éves és makk egészséges.

2023. márc. 21. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm mindenkinek a segítséget és a bátorítást! Reméljük akkor minden rendben lesz❤️
2023. márc. 21. 15:56
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Én az első terhességemnél a 14. hétig fogytam 5 kg-t, és utána ezt a -5 kg-t tartottam a ~24. hétig, akkor kezdtem el valamennyit felszedni, de akkor meg kiderült a GDM és diétázni kezdtem, így összességében a kezdősúlyomhoz képest +6 kg-vel mentem szülni, de a kórházból -5kg-vel jöttem már haza, és onnan is még lejjebb ment a mérleg nyelve minden egyes nappal egy jó ideig. Tökéletesen egészséges, 3,5 kg-s kisbabám született.

A második terhességemnél is hasonló volt a forgatókönyv, csak ott kevésbé hánytam, így csak -3kg-vel zártuk az első trimesztert, de ugyanúgy stagnált a súlyom és akkor a korábbi GDM miatt már eleve diétáztam, szóval ismételten alig híztam valamit a terhesség végére, de az is a harmadik trimeszterben jött csak. Szintén 3,5 kg-s, tökélegesen egészséges kisbaba lett.

Pocakom egyik esetben sem volt _nagy_, nyilván a végére már megnőtt, de a 30. hétig még egy bővebb pulcsival simán el tudtam takarni. Második terhességnél talán hamarabb kezdett nőni, de nem jelentősen, talán 1-2 héttel.


Ezt csak azért mondom, mert a baba miatt nem kell aggódni, a pocakméret meg nem jelent semmit, amíg a vizsgálatok is ezt támasztják alá. A baba tényleg elveszi, ami kell, ilyenkor a tested kicsit ellened is dolgozik, előbb fog letörni a fogad, minthogy a babának ne jusson elég kálcium, szóval nem kell aggódni. Amíg te tartod magad valamelyest, vizet iszol, van energiád létezni, nem kerülsz kórházba éhezéssel meg ilyenekkel, addig jók vagytok. A pocakod mérete meg inkább adottság, mint bármire indikáció.


Kitartást, nehéz időszak ez anélkül is, hogy mások beszólásaival foglalkoznál, hát még így. Próbáld meg élvezni, amennyire tudod jelen körülmények között, és ne stresszelj olyasmin, amire nincs semmilyen ráhatásod.

2023. márc. 21. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!