Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ikres anyukák nektek milyen...

Ikres anyukák nektek milyen volt a terhességetek 2 babával? Hogyan szültetek?

Figyelt kérdés

Valamint korábban születtek e meg a babák?

Két petéjű babáim lesznek, van egy kisfiam, de ikrekkel kíváncsi lennék a tapasztalatokra, esetleg jótanácsokra. Köszönöm előre is :)

(Tudom van erre facebook csoport, de nekem nincs facebookom 🤭)



2023. márc. 24. 17:27
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Szia

Vegyes párosom van. 3 évesek Szuper terhességem volt az ikrekkel is. (van még egy 7 éves lányom)

Dolgoztam és a nagyot logisztikáztam utolsónapig.

35 hétre jöttek az ikrek sürgősségi császárral. 2 hetet voltunk kórházban (nálunk 2000g al engednek haza) Nem kellett légzés támogat@s. Makk egészségesek.

A nagylányom pcs volt.

Írj nyugodtan privit ha van kérdésed

2023. márc. 24. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Már 24 évesek múltak, két fiú. A terhesség nem volt vészes (kivéve az elején a napi kb. 20 hányást, de az az összes terhességemnél megvolt). 37. héten születtek, 3100 gramm volt mindkettő. A szülés zűrös volt, egyik fiam fejvégű, másik faros volt. Mikor simán megszületett az első, keresztbe fordult a második, hiába húzták-vonták bennem, meg kellett császározni. Gyorsan altattak, s császároztak. A második fiam Apgarja rosszabb lett (vagyis elég rossz), de utána gyorsan rendeződött, kicsit vot inkubátorban. Este születtek, reggel már mindkettőt hozták szopizni. Nekem ők a második terhességem volt, volt már egy 6 éves lányom. Nagyon gyorsan felépültem, pedig alul-felül vágva voltam. A fiúk fejlődése rendben volt, ma már mindkettő mérnök.
2023. márc. 24. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én anyukám terhességéről tudok nyilatkozni.

Ő elég hamar táppénzre ment, veszélyeztetett terhes volt. Sokat kellett otthon pihennie, de viszonylag jól tűrte. Mi a 39.hétre születtünk meg császárral. Én fejtartásban feküdtem , tudtam a dolgomat. :D A tesóm viszont harántfekvésben volt. Elsőként így is természetes úton tervezte anyunál a szülést az első orvosa. Viszont a második ezt nagyon ellenezte és végül császár lett. Sajnos anyu terhességi toxémiás volt, ment el már a veséje a végére . Azóta is van egy kevés fehérje a vizeletében, de több gond nincs a veséjével. Császár után meg összeszedett valami fertőzést, egy hétig miatta voltunk bent a kórházban . 3100 és 3000gm-mal születtünk.

Ez 25 éve volt.

2023. márc. 25. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!