Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 5,7 éhgyomri cukor magas?

5,7 éhgyomri cukor magas?

Figyelt kérdés
23 hetes vagyok, most voltam cukorterhelésen a labor referenciaértéke szerint 4,1-5,9-ig jó. Nekem 5,7 lett a 0 perces a 60-as 9,7 a 120 perces pedig 7,3 ami a referenciaérték szerint 7,8-ig jó. Na most én meg is nyugodtam de a védőnő szerint a cukorbeteg gondozóba kell menni mert 5,1 fölött az éhgyomri magas. Bárhol nézem az interneten a 6 alatti érték az jó. Muszáj menni gondozóba ha a védőnő azt mondja? Vagy megvárhatom a nőgyógyászom véleményét ?

2023. márc. 24. 21:47
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
4%
de hogy magas..mit beszél ez össze vissza?5.1 alatt kóros
2023. márc. 24. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
0%
5.6 a határ.
2023. márc. 24. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
64%
Nem magas
2023. márc. 24. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
68%
6ig normális az éhomi (valahol 5,6-ig számítják).
2023. márc. 24. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
52%
Teljesen rendben van.
2023. márc. 24. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
65%
Védőnő hadd beszéljen, nem kompetenciája téged bárhová küldeni. Majd az orvosod megmondja, mi ezzel a teendő.
2023. márc. 24. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
51%
Pedig ez már emelkedett érték. Egy jó diabetológus itt már diétát javasol.
2023. márc. 25. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
100%

Ha szigorúan vesszük, akkor referenciaértéken belül van.


Viszont a védőnő tapasztalt.. és helyesen mondja, hogy erre bizony figyelni kell.


Nagyon magasan van, a terhesség előrehaladtával az eredmény romlani fog.

Ez nem kérdés, mindenkinek îgy van, aki nem diétázik, egy természetes folyamt, a inzulinrezisztens állapot.


Szóval, ha 23 hetesen ez ilyen, akkor 30 hetesen tuti rossz lenne az eredmény.


Másrészt a babának ez az emelkedett sem az igazi màr..

2023. márc. 25. 04:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
100%

A hivatalos protokoll szerint 5,6 feletti ehgyomri mar gdm, a vedononek igaza van. ( [link]


A 120 perces ertek sem szep egyebkent ennyi idosen. Engem a nogyogyasz mar figyelmeztetett, mertem a cukrom es dietaztam, de a 30. het utan igy is nagy kuzdes lett a megfelelo ertekeken tartani az ertekeket - pedig nekem az ehgyomrim jo volt, a 120’percesem lett 7,2.


Es most a szubjektiv velemenyem jon nemi tapasztalattal a terhessegi cukros fb csoport alapjan:

A te dontesed, teljesen mindegy, ki mit ir itt. En a tajekoztatasban hiszek: olvass utana a hazai protokollnak, sok elerheto, megbizhato forras van, kerdezz meg egy szakembert (nem vedono, nogyogyasz, hanem diabetologus), esetleg neha veletlenszeruen merj ra a cukrodra, aztan tegy, ahogy jonak latod. Annak, hogy utasitasra kovess valami dieta-felet, amiben nem hiszel, ugy, hogy kozben ugy erzed, kutya bajod, nem sok ertelme van… Senkit nem lehet “megmenteni”, aki nem akarja. Mondhat itt az orvos, az ismerosok, rokonok es minden joszandeku kommentelo barmit, ugyis a sajat fejed utan fogsz menni, ahogy kesobb a gyereknevelesben is.

2023. márc. 25. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
100%

Én csak tapasztalat alapján ajánlom,hogy inkább nézesd meg,mert én ha nem parázok rá és csak diétázok bármi lehetett volna :/

De ráparáztam és igazam is volt a kb 28-30.héttől inzulin kellett hiába diétáztam..Ráadásul nem.is 1 2 adag hanem 16 egység volt csak a reggelim.

Bocsi ha ijesztő de inkább néuesd meg,nővéremnél nem vették észre csak utólag és a fia beteg lett..

Csak jó tanácsként mondom

2023. márc. 25. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!