Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 6 hetes kismama vagyok,...

Agi920208 kérdése:

6 hetes kismama vagyok, benőtt körömmel, amit getamincinnel kenegetek(gentamicin Wagner 1mg/g) Tegnap este utanaolvasva abszolút nen is szabad terhesen gentamicin tartalmú készítményt használni, mert súlyos kárt tehet a magzatban. ??

Figyelt kérdés

Volt valaki , aki használta ezt a kenőcsöt terhesen ?

Megfordult a fejemben hogy inkább elvetetem 😭 még nem voltam orvosnál, természetesen többet nem használom 😩

Köszönöm a segítő válaszokat.



2023. ápr. 4. 07:43
 1/5 anonim ***** válasza:
80%
Nehogy elvetesd emiatt, 99% hogy semmi baja nem lett tőle…6. hétig nincs köztetek “kapcsolat”
2023. ápr. 4. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 babyboom567 ***** válasza:
100%
Nem az van rá írva hogy tilos.Hanem, hogy meg kell beszélni a használatát.Semmi baja nem lesz a babának.
2023. ápr. 4. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Nagyjából mindenre ráírják hogy nem szabad a biztonság kedvéért.

Én szoptatás alatt kérdeztem róla az orvosomat és simán lehet azt mondta, pedig a tájékoztató szerint azt hiszem nem ajánlják.

Mi csak azt látjuk hogy nem szabad úristen közben meg csak nem akarnak pert a nyakukba vagy ilyesmi. Vagy esetleg nagy mennyiségben árt de ha egy icipicit kensz a bőrödre az semmiség.

Nyugodj meg, kérdezz az orvostól, de nem lesz semmi baj.

2023. ápr. 4. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
56%

Mikor fejezitek már be ezt a 6 hétig nincs kapcsolat a babával hülyeséget? Bocsánat az offért, de már nagyon bosszant, hogy kb. minden ilyen kérdéshez odaírja valaki. Kibe ágyazódik be akkor a 7-10. napon? Onnantól a kismama véréből él.


Egyébként meg semmi baja nem lett ettől a babának, pusztán arról van szó, hogy nem vállalják fel a gyártók a felelősséget, majdnem mindenre ugyanaz van írva, hogy beszéld meg az orvosoddal.

2023. ápr. 4. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Én használtam párszor terhesen, sőt antibiotikumot is kellett 3szor is szedjek homloküreggyulladás miatt.

Nem lesz semmi baja a babádnak.

2023. ápr. 4. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!