Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Diákhitel elengedése, terjesség?

Diákhitel elengedése, terjesség?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Most olvastam erről, hogy egy gyermek születése esetén is elengedik a diákhitelt. Ez arra az esetre is vonatkozik, ha nem fejeztem be a tanulmányaimat?


2023. ápr. 5. 10:32
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:

Terhesség*

Elírtam

2023. ápr. 5. 10:33
 2/14 anonim ***** válasza:
81%
Szerintem nem engedik el 1 gyereknél. Én kb 3 éve kerdeztem meg, nem most. Akkor 2 gyereknél engedték el a tartozás felét, 3 gyereknél az egészet, az mindegy, hogy befejezted-e a sulit.
2023. ápr. 5. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy a 2-es írja. Annyi, hogy a törlesztést lehet szüneteltetni a betöltött 12. héttől 3 évig.

Friss az infó, mert nekem most (2 hónapja) engedték el a felét a 2. gyermekre tekintettel.

2023. ápr. 5. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2023. ápr. 5. 10:55
 5/14 anonim ***** válasza:
Nekem 2 gyereknél a felét, 3-nál az egészet elengedték.
2023. ápr. 5. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

A Kormány családpolitikai intézkedéseinek köszönhetően 2023. január 1-ét követően tovább bővülnek a diákhitelek esetében a gyermektámogatási kedvezmények.

Az új módosítás kimondja, ha a 30. életévét be nem töltött hitelfelvevő hölgynek a magyarországi felsőoktatási tanulmányai alatt, vagy azok sikeres befejezését (az oklevél megszerzését) követő két éven belül, 2023. január 1-e után gyermeke születik, vagy gyermeket fogad örökbe, valamint a gyermeke vele egy háztartásban él, a fennálló hallgatói hiteltartozása 100%-át elengedi a Diákhitel Központ.

A gyermektámogatás iránti kérelmet – a Diákhitel szervezet által e célra szerkesztett nyomtatványon – a gyermek születését, vagy örökbefogadott gyermek esetén az örökbefogadást engedélyező határozat véglegessé válását követő 60 napon belül kell benyújtania a családtámogatási kedvezményt igénylő édesanyának.

2023. ápr. 5. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
55%

Azta. Ebből pont kicsúsztam bakker. 31 vagyok, és 3 éve diplomáztam :D


3-as

2023. ápr. 5. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Sziasztok! Ugyan ebben a cipoben jarok☺️ komolyan orvossal kell alairatni a nyomtatvanyt???
2023. ápr. 9. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Én nem láttam sehol, hogy orvossal kéne aláíratni, bár mi csak nyár végén fogjuk intézni, úgyhogy még csak elméleti tudásom van. Olvastad valahol vagy mondták?
2023. ápr. 9. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Ezt a dokumentumot talaltam a felfuggeszteshez:

[link]

2023. ápr. 9. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!