Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Valaki ebben tapasztalatot írna?

Valaki ebben tapasztalatot írna?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Elsősorban vàrandós kismamàk/vagy màr ezen àtesett kismamàk tapasztalata èrdekelne.

26 hetes vàrandós vagyok. Jövő hèten megyek cukorterhelèsre. De!

Ez a 2. Terhessègem. Előzővel volt gdm, 180gr ch diètàt tartva rendben voltam. Ezt a mostani vàrandóssàg elejèn jeleztem a nőgyógyàszomnak illetve vèdőnőnek hàziorvosnak. Mindhàrom azt mondta, hogy nèzegessem itthon a cukrom ès ha làtok kilengèst illetve a terhessègi èrtèkhez nem illő magas mèrèseket, jelezzem mert előrehozzuk a terhelèst. Szerencsère nem tapasztaltam ilyet így maradtunk a 27.hètben.

Ètkezèsben a teljes kiőrlèsű pèkàrukat fogyasztom (ezt tettem nem terhesen is) illetve hanyagolom az èdessèget (van amikor èdesitőszerezek vagy cukormentes üdítőket iszom de jellemzően mentes sima víz a favorit)

Na màr most a kèrdèsem az,hogy doki azt mondta ebben a pàr napban màr ne egyek semmi olyat ami èdessèg vagy èdes cukros. Vèdönő szerint ez igy nem adna helyes terhelèsi eredmènyt ha elötte napokban vonok meg mindent. Tulajdonkèppen èn is így vèlekedem.

Az biztos hogy előtte nap este 6tól màr ne egyek, inni lehet.

Elözö gyereknèl sem vontam meg semmit vèrvètel elötti napokban csak elözö estètől nem ettem (reggel fèl 8kor lesz èhgyomri vèrvètel)

De mindenki màst mond.

Nem azèrt kèrdezem mert hülyènek akarom nèzetni magam, egyszerűen èrdekel.



2023. ápr. 14. 15:31
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Nekem annyit mondtak, hogy cukorterheles elott 12 oraval mar ne egyek, csak vizet igyak.


De termeszetesen ne dietazz kulon elotte, mert tenyleg nem lesz valos az eredmeny, nem is ertem az orvost.

2023. ápr. 14. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
64%

Előrehozott terhelést kellett volna csinálni a 14-16. hét között, de már mindegy.

Egyébként meg minimum 150 g CH fogyasztása szükséges a megelőző napokban a terhelés előtt.

2023. ápr. 14. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem.egyél úgy ahogy eddig és normális eredményt kapsz.

Ha diétásan étkezel nyilván jólesz az eredményed.

Egyébként majdnem így voltam.enis voltqk kiugró értékek de elküldtek velr abúsba mert q terhelésem meg jó lett..

2023. ápr. 14. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem se változtass az étkezéseden. Vérvétel előtti este is ugyanúgy egyél, ahogy szoktál. Ha pl szoktál utóvacsizni, akkor most is érdemes, nehogy aztán túl alacsony legyen a cukrod és amiatt legyél rosszul. Vérvétel reggelén már ne egyél.
2023. ápr. 14. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!