Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Tényleg fokozatosan kell...

Tényleg fokozatosan kell abbahagyni a progeszteron szedéset?

Figyelt kérdés

Eddig napi 2 volt az adag (szájon át), az orvosom pedig csak annyit mondott, hogy a 16. hétig szedjem, viszont mindenhol olvasom, hogy mennyire komolyan kell venni a fokozatos csökkentést😳 Na most eleve nagyon benéztem valamit a naptárnál, mert már betöltöttem a 16.hetet (most vagyok 16+4 napos) és 5 napja kezdtem el csak napi egyet szedni, ma pedig már egyet sem vettem be. Most akkor ez így jó vagy egyébként teljesen mindegy lett volna?😅

Bocsánat, ha nagyon túltolom vagy ostobaságot kérdezek, csak én alapvetően egyik napról a másikra hagytam volna már, viszont kicsit összezavart, hogy mindenki rendesen matekozott a csökkentést illetően.



2023. ápr. 16. 14:56
 1/5 anonim ***** válasza:
90%

Nekem reprodukciós intézetben azt mondta búcsúzóul az orvosom, hogy a betöltött 12. héten csökkentés nélkül csak hagyjam el. Napi 2x kellett Cyclogestet használnom.

Én azért ennek ellenére 14. héten hagytam el, csökkentve. Pont azért, mert én is olvastam, hogy másoknak mást mondott az orvosuk, és úgy voltam vele, azzal nem árthatok, ha tovább használom, max. tök feleslegesen teszem. Épp kitartott még a kúp is addig.

2023. ápr. 16. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Én is itt olvastam valamikor hogy úgy kell, de nekem se mokdott ilyet az orvosom így simán amikor elfogyott abbahagytam.
2023. ápr. 16. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Nekem senki nem mondta, hogy fokozatosan kéne, évekkel később olvastam csak itt róla. Így csak simán abbahagytam, és nem lett semmi gond belőle egyszer sem.
2023. ápr. 16. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat csajok! Akkor nem izgulom túl, valószínűleg semmi nem lesz így sem😊
2023. ápr. 16. 15:25
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
6 szemről 6 nap alatt állítottak le a 13. héten meddőségi kezelés után. Minden nap eggyel kevesebbet vettem be.
2023. ápr. 16. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!