Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mikor mentetek előszőr védőnőhöz?

Mikor mentetek előszőr védőnőhöz?

Figyelt kérdés
Ma vagyok 11 hetes és a nőgyógyász eddig nem adott beutalót védőnőhöz, még csak nem is említette. Hogyan kell felkeresni a körzeti védőnőt? Nem késtem még el?
2023. ápr. 19. 07:41
 1/9 anonim ***** válasza:
92%

Beutalót?!

Mégis milyen beutalót kellene adjon?


Ahogy megkaptad a nődokitól a papírt, hogy élő terhesseged van, onnan neked kellett volna felkeresned, időpontot egyeztetned.

Mondjuk elkésve nem vagy, de 12hetes uh-tnalunk pl kiskönyv nélkül nem csinálnak meg. Azt meg a védőnő állítja ki.


Én 8hetesen voltam mind a 2 gyerekkel.

2023. ápr. 19. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy egyes mondja, ahogy van szívhang, jelentkezel nála és kitölti a kiskonyved. Nem kell beutaló, ez nem szakrendelés.
2023. ápr. 19. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
89%

Kb. 9 hetesen voltam, súlyt, magasságot, vérnyomást mért, kicsit beszélgettünk, majd kiállította a várandósgondozási kiskönyvet, amit ezután már minden orvosi vizsgalatra és az ultrahangokra is vinni kellett.

A nőgyógyásznak nem kell beutalót adnia a védőnőhöz. Neked kell őt megkeresni és időpontot egyeztetni személyes találkozáshoz, miután megtörtént a terhesség megállapítás.+ kaptam egy rizikó besorolási lapot is a nőgyógyásztól azt is vittem a védőnőhöz.

2023. ápr. 19. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

9. héten.

Neked kell keresni!

2023. ápr. 19. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
31%

13.héten mentem amikor már a prena is megvolt.

Magánba nem kértèk a genetikára a kiskönyvet.

Neked kell megkeresned.

2023. ápr. 19. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Rendben felkeresem, koszonom a valaszokat! :)
2023. ápr. 19. 08:37
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem az előző terhességemnél (3 éve) adott a nőgyógyász egy papírt, hogy élő terhesség, x. hét. Most nem kellett ilyen, az élő terhességet leíró leletemet kellett vinnem. Egyébként meg csak felhívod és mondod, hogy x. hétben vagy, mikor tudna fogadni.
2023. ápr. 19. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
62%
Ne aggódj, nem vagy semmivel elkésve, és nem beszélsz hülyeséget, tényleg az orvos ad papírt, amivel már felkeresheted a védőnőt. Én 6 hetesen voltam 0. UH-n, és direkt kérdeztem az orvosomat, hogy már menjek-e védőnőhöz, és azt mondta, hogy még ne. Visszarendelt 3 hét múlvára, amikor már nem csak pulzálást látni, hanem meg tudjuk hallgatni a szívhangot, és azt mondta, hogy akkor fog adni papírt, amivel már felkereshetem a védőnőt és a háziorvost is, de addig még ne menjek senkihez.
2023. ápr. 19. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Én 12 hetesen mentem védőnőhöz, lehet előbb is, de felesleges.
2023. ápr. 21. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!