Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ez igaz? Vagy már a nébih-szór...

Ez igaz? Vagy már a nébih-szórólapjai sem az igaziak?

Figyelt kérdés

Ezt a remek prospektust találtam.


Én eddig elég sok fagyasztott gyümölcsöt eszem (spar, lidl, aldi). Most ezeket ki kellett volna hagynom?


[link]


2023. ápr. 23. 12:03
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:

A listeria részen van, hogy nem ehetnék fagyasztott gyümölcsöt (vagy olyan előrecsomagolt terméket, amiben rizs van).


Amúgy a 30. héten vagyok, szóval sokat már gondolom nem számít.

2023. ápr. 23. 12:05
 2/15 anonim ***** válasza:
73%

Nem azt írja, hanem hogy hőkezelés nélkül nem ehetsz.

Gondolom nem fagyasztott állapotban fogyasztod őket, igaz?

Egyébként de számít 30 hetesen is, ugyanis halvaszülést is képes okozni.

2023. ápr. 23. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
53%

Erős túlzás.

3 dolgot nem lehet: nyers hús, nyers tojás és forrás víz.

Ennyi!

Az evidens szerintem, hogy a zöldségeket, gyümölcsöket megmossuk, nem csak terhesség alatt, hanem egyébként is.

Az is egyértelmű, hogy a fagyasztott zöldségeket megfőzzük.

Valamelyik évben húsvétkor visszahívtàk a kinder termékeket, mert szalmonellàs volt. Akkor most csokit se együnk, mert hátha megint szalmonellás?

Na ne! Ennyire azért nem kell óvatoskodni!

2023. ápr. 23. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

De fagyasztott állapotban, magában, müzliben szoktam fogyasztani.


Te felforralod az áfonyát, mielőtt megeszed? XD most megmostam őket, hátha az segít.

2023. ápr. 23. 12:16
 5/15 A kérdező kommentje:
Írjatok már nekem légyszí receptet, amitől a fagyasztott málna, áfonya, szeder nassolható lesz főzés után! Ha ezt eddig rosszul csináltam, akkor később figyelek rá.
2023. ápr. 23. 12:18
 6/15 A kérdező kommentje:

Amúgy a leírás szerint is, “szobahőmérsékleten 2-3 óra alatt olvasszuk fel”.


Ez most a lidl-s. Vagy mikrozzuk 15 percet, gondolom az sem “főzi meg”, csak kiolvad.

2023. ápr. 23. 12:22
 7/15 anonim ***** válasza:
69%
Erős túlzasnak érzem. En reg nem hiszek az ilyen szervezeteknek. A who is eladta a lelkét, azt mondja amit a pénzelőik hallani akarnak.
2023. ápr. 23. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
28%

Akkor edd, max. ha fertőzött, akkor megszülöd halva ;)

Nem baj, nem?

Egyébként nem, nem terhesen se fogyasztok fagyasztott gyümölcsöt nyersen. Nyersen csak friss gyümölcsöt. A fagyasztott nekem csak arra jó, hogy szószt, levest, tölteléket (sütemény, hús..).. stb. készítsek.

2023. ápr. 23. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

#8 Azt gondolom, a stílust át kéne gondolnod, sehol nem írtam, hogy ezentúl is nyersen eszem, pont írtam, hogy küldjetek olyan receptet, amivel tudom enni a müzliben főzve…


Az meg, hogy te hogyan csinálod. Tapsi nagyon ügyes vagy, de nem egyértelmű, hogy így kell, mert a saját leírásában sem szerepel. Gondolom étteremben sem iszol smoothie-t, vagy eszel olyan desszertet, kifejezetten emiatt, amin van gyümölcs (sőt a gyerekeket is tiltod), mert ott gondolom ugyanúgy felszolgálják a bolti fagyasztott gyümölcsöt, ha egyszer az van ráírva, hogy szabad.

2023. ápr. 23. 12:51
 10/15 anonim ***** válasza:
57%

9 hónap nem egy élet. Ahogy ki lehet bírni ennyit alkohol, cigi nélkül is, úgy be lehet tartani az élelmiszerbiztonsági szabályokat is. Nem sok van belőle.

Nem gyakori a listeriózis, el lehet kerülni mákkal is, de ha beleesel, nem fog vigasztalni, hogy te voltál az 1000., 10000., aki megjárta.

Sógornőm őzhússal nyalta be, apja 50 éve hivatásos vadász, egész életében fogyasztotta. Terhesen meg meg elvetélt tőle. Ennyi.

2023. ápr. 23. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!