Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ki adja a beutalót a 12 hetes...

Ki adja a beutalót a 12 hetes kombinalt tesztre?

Figyelt kérdés

Hogy működik a 12 hetes kombinalt teszt és az uh?

Ki adja ki a beutalót?Hogyan kell fizetni?Mennyibe kerül?



2023. máj. 9. 14:38
 1/9 anonim ***** válasza:
51%
Háziorvosodnak jelezd, hogy kisbabát vársz, ő fog tudni eligazítani a területileg illetékes szakrendelésre és a védőnőhöz is. Illetve el fogja mondani a gyakorlati dolgokat.
2023. máj. 9. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk nem volt beutaló. A kórházban jeleztem, hogy szeretném kérni. Megvolt az ultrahang, utána el kellett menni a postára befizetni a csekket és utána vették le a vért.
2023. máj. 9. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
64%
Attól függ, hol akarod végeztetni, de ez ugye nem kötelező vizsgálat, szóval gondolom magánintézetben. Ahová én jelentkeztem a vizsgálatra, ott nem kértek beutalót, csak a CRL méretet, ugyanis az alapján határozzák meg, mikor kell menned, úgy adnak időpontot. Ezen kívül semmi más nem kellett, nyilván én vagyok a fizető páciens, így kicsit máshogy működik, mint állami ellátásban. Vérvétellel kezdődik, majd jön egy alapos UH vizsgálat is, én ezzel az eredménnyel megyek tovább a nőgyógyászomhoz, akinél szintén lesz még egy vizsgálat és megbeszéljük a lelet alapján a továbbiakat. Ahová én megyek, ott ez 60e Ft, és a helyszínen kell fizetnem, kártyával is lehet.
2023. máj. 9. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Itt úgy van, hogy a 12.heti genetikai ultrahangra + tanácsadásra ad beutalót a nőgyógyász, időpontot én kérek a szülészeten. Ott pedig az ultrahang az első, utána a tanácsadás jön és ott kell jelezni, ha valamilyen egyéb vizsgálatot szeretne a kismama. Adnak csekket, be kell fizetni, aztán veszik a vért.
2023. máj. 9. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Kombinalt fizetos, nem kell beutalo.
2023. máj. 9. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk úgy volt, hogy kértem időpontot (nem kellett beutaló) a 12. heti ultrahangra és az UH-s doki íratta rá a leletre, hogy hol tudok kombináltat csináltatni a környéken (Synlab volt itt amúgy).


De ezt nagyon nem értem, már kellett volna legyél legalább egy UH-n amikor a terhességed megállapítják és ott elmondják mikor van a kövi UH + ha már élő a terhességed ad egy papírt, hogy mit kell intézned mihez kell beutaló kitől tudod kérni. Érdekes, hogy nem tájékoztatnak. 12. Hét után érdemes menni az első terhesgondozásra is. Ott is adnak egy papírt, hogy miket kell intézni.

2023. máj. 9. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítő válaszokat.Annyit mondott az uh-ot végző,hogy menjek majd és ad csekket.Csak azt nem értettem hogy kell e valami papír a vérvételre.De már értem.9 hetes vagyok amúgy.
2023. máj. 9. 17:00
 8/9 anonim ***** válasza:
Elvileg kell legyen egy papír amire a magzat méreteit ki kell tölteni.
2023. máj. 9. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Én tök külön elmentem magánban, plusz az sztk-s nőgyógyász is megcsinálta a genetikait, de sokkal rosszabb géppel. Inkább nem azokra a pontatlan adatokra akartam hagyatkozni. Tehát így 2x volt az uh.
2023. máj. 9. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!