Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Vízesedés nálatok mikor...

Vízesedés nálatok mikor kezdődött?

Figyelt kérdés

Kicsik rám a cipőim, duzzadt az egész lábfejem, gyűrűim sem jönnek az ujjamra.

Lehet tenni ez ellen valamit? Mi segített nektek?

2.5 litert iszok kb naponta


5 hónapos km


2023. máj. 25. 15:15
 1/9 anonim ***** válasza:
Kerüld a sót, cukrot, igyál többet (a 2,5 liter nem a kifejezetten sok kategória terhesen). De amúgy természetes, majd elmúlik szülés után. Ha úgy érzed, hogy kórosan vizesedsz, akkor beszélj az orvosoddal és nézzen rá, hogy mi okozhatja.
2023. máj. 25. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Nekem is kb. itt körül kezdődött tavaly (januárban fogant babával).

Nekem szerintem a terhesség csak részben volt ok, inkább a hirtelen beállt meleg volt a ludas (nyilván terhesen nem érzem meg azért...).

Viszont ahogy megszokta a szervezetem a meleget, meg kapcsoltam, hogy sokkal szellősebb ruhákat és nyitott cipőket kellene hordanom a szűkebb farmer és tonacipő helyett, akkor normalizálódott a helyzet. Nyilván nem lett olyan lábfejem meg "őzikebokám", mint terhesség előtt, de szerintem csak nekem tűnt fel :)

Nekem a pihentetés sem segített sokat, inkább szerintem az a kulcs, hogy minél kényelmesebb cuccokat hordj, mert ha mondjuk szorít a cipő, akkor méginkább dagad tőle a bokád, szóval öngerjesztő folyamat volt nálam.

Ja, viszont a gyűrűm csak szülés után tudtam levenni, pedig a kezemen főleg nem látszott, hogy vizesedne :D

Kitartás! :)

2023. máj. 25. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
2 héttel a szülés előtt. A másodikkal nem volt ilyen
2023. máj. 25. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Elsővel abszolút nem volt, a másodikkal a 7 hónap környékén kezdődött de vele is csak akkor mikor nagyon sokat tettem-vettem. Ilyenkor lefeküdtem és felpóckoltam a lábam, más nem segített
2023. máj. 25. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Nekem úgy a 30 héten kezdődött az elsővel és irdatlanul vizes lettem a végére, még tokám is nőtt. Plusz 20 kiló jött fel, ebből csak olyan 3 maradt rajtam szülés után egy héttel, de folyamatosan pisilni jártam.

A második gyerekkel meg szinte semmi nem volt. Na ő tavaszi gyerek, az első meg nyár végi.

2023. máj. 25. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Ha hiszitek, ha nem úgy a 7.héten már 4kg-val többet mutatott a mérleg. Benyomtam a bőröm a lábamon és full vizes voltam már akkor. Tegyük hozzá hajlamos is vagyok a vizesedésre sajnos egy sima ciklus alatt is fel-le ugrál 2 kg.

Na ahogy elkezdődött mondkuk onnantól nem lett se jobb se rosszabb a helyzet szerencsére (nem romlott drasztikusan, pedig azt hittem full vizes leszek a 30.hétre).

A valódi brutál vizesedés ami az arcomon is látszott már az a szülés előtt 2-3 nappal tetőzött a 39.héten de az max 1 hét volt.


Tényleg hiaba "diétáztam" kevés só, kevés finomított ch. Semmi nem segített. Megszültem, hormonok visszarendeződtek és minden a régi.

2023. máj. 25. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Utolsó! Nálam ugyanez a helyzet.. te mennyit híztál a végére? Én 17.hétben járok és már +6 kg😢 de kb az eleje óta csak jön fel folyamatosan.
2023. máj. 25. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

28 heesen kb a 3. Terhességem alatt, korábbiaknál nem feltűnő volt a végén csak..


4 l folyadék

Fehérjehangsúlyos, ch szegény étkezés

És minnél kevesebb só


Nekem harisnyàm is van rá

2023. máj. 26. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
13 kg volt a végére szerencsére, nem több. 53 kg-ról kezdtem és 66 kg voltam aznap mikor született. És 1 hónap alatt mentem le újra 60 kg alá. 3 hónappal szülés után ismét 53 kg voltam.
2023. máj. 26. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!