Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Táppénz-tgyás kérdés?

Táppénz-tgyás kérdés?

Figyelt kérdés

Ma voltam a táppénzes papíromért, és mondta az asszisztens hölgy hogy e hónap 28.-án lejár a táppénzem. Május eleje óta vagyok táppénzen veszélyeztette terhesség miatt. Mi ilyenkor a teendő?van még bent majd 17 nap szabadságom, vagy már lehet igényelnem a tgyás-t?November végére vagyok kiírva egyenlőre.

Mit tanácsoltok?


2010. okt. 11. 11:35
 1/6 anonim ***** válasza:
-28.naptól igényelheted a tgyást!
2010. okt. 11. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Hogy érti, hogy lejár? Mióta dolgozol?

A tgyást legfeljebb november elejétől igényelheted (a szülés várható időpontja előtt max. 28 nappal). Addig kiveheted a szabikat, de érthetetlen számomra, hogy miért járna le a táppénzed.

2010. okt. 11. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
2009 november közepe óta dolgozom itt. Én se értem miért jár le...meg hogy van ez?lehet hogy amennyi ideig dolgoztam táppénz nélkül, annyi táppénzes időszak jár?
2010. okt. 11. 12:13
 4/6 anonim ***** válasza:

Ja, így már értem. Annyi táppénzes nap jár, amennyit biztosításban töltöttél előtte. Korábban sehol nem dolgoztál? Mert akkor valóban ennyi fog járni.

Ha pl. november 15-től május 1-ig dolgozol, akkor 46 nap 2009-re, 140 nap 2010-re.

Május 20-tól (ekkortól jár a táppénz, ha korábban nem voltál betegállományban 2010-ben) jár 186 nap.

Szerintem még nem jár le, érdemes lenne a bérosztályotokon, vagy a könyvelőnél utánaérdeklődni, hogy mennyi napod van! Az én számításaim szerint még kellene kb. 20 napig kapnod 28-a után a táppénzt.

Ha korábban nem dolgoztál (2009. november előtt), akkor érdemes várnod a tgyással, mert ha szülés előtt már igénybe veszed, akkor a gyed annyi idővel kevesebb lesz.

Számíttasd ki mindenképpen.

2010. okt. 11. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
2 éve dolgoztam bejelentve másfél hónapot.Május 3. óta vagyok pontosan táppénzen.már voltam május 3. előtt is kb egy hetet táppénzen. Hol tudok erről érdeklődni egyébként?ha véletlen mégis jól számolták, akkor mit ajánlasz mégis?a szabadnapok kivételét?
2010. okt. 11. 14:57
 6/6 anonim ***** válasza:

Ha a könyvelő nem tudja kiszámolni, akkor az oep-nél kérheted, hogy számolják ki.

És ha mégis jól számoltak a munkahelyeden, akkor igen, vedd ki a szabikat, aztán meg igényled a tgyást. A kettő együtt már bőven kitart a szülésig!


Könnyű szülést neked!

2010. okt. 11. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!