Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhesség alatti gyulladt...

Terhesség alatti gyulladt foggal tapasztalat? Meddig volt gyulladás, hogy kezelték, a magzatra volt negativ hatása?

Figyelt kérdés

Sziasztok! A második trimeszterben járok. 1 hete érzem, hogy valami nem oké az egyik gyökérkezelt fogammal. Nem fáj, de olyan mintha be lenne gyulladva. Már bejelentkeztem, de csak 7-én tud fogadni a szájsebészem, aki anno eltávolította a bizonyos fog gyökércsúcsát, meg róla egy cisztát. Mivel emellett gyökérkezelt is a fog, így fájni nem fáj, csak úgy érzem gyulladás alatt állhat. Nyilván kell majd egy röntgen. Sajnos ez kivédhetetlen.

De egyeztettam a nögyógyászommal/vedőnővel is. Az “egy fogas” röntgen elvileg nem olyan nagy gond, már ebben az időben. Legalábbis mindenki ezt mondta, és én is ezt olvastam😕


Mivel elég problémás fog, ezért úgy gondolom hogy most már mindent megpróbáltunk hogy megtarthassam (egyébként 8 éve volt a műtét, azóta panaszmentes) de nem szeretnék tovább vele rizikózni, főleg nem most.

A nőgyógyászom azt mondta hogy ha amúgy nem okoz gyulladásos tüneteket, akkor a magzatra elvileg nem igazán van hatással, de nyilván kezelni kell.

Kb 1 hete érzem a gondot és még egy hét kb mire orvoshoz jutok. Ez szerintetek gond, hogy ennyi ideig ott van? (A magzatra nézve)

Volt valakinek ilyen, meséljetek légyszi.


2023. máj. 29. 19:22
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a fogorvosom kifejezettem nem.javasolta a röntgent....
2023. máj. 29. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Értem. Én sem tudom mit gondoljak a témában, mert másik oldalról meg érzem hogy baj van és röntgen nélkül nem hiszem hogy kihúznak egy valószínűleg gócos fogat, pláne nem ami kapcsolatban van az arcüreggel (hátha nem szakadna pl be) de azt sem tudom hogy az jobb-e ha még 5 hónapig így marad.
2023. máj. 29. 23:33
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Nekem nem csináltak vele semmit. Igaz már a 3.ik trimeszterben járok, ès húzni kellett volna. Majd ha megszületik a baba utána kiszedik.
2023. máj. 30. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!