Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mennyi időm lehet még hátra a...

Mennyi időm lehet még hátra a szülésig? (Több lent)

Figyelt kérdés

36+2 hetes vagyok, ma voltam ultrahangon, most először vizsgálta meg az orvos a méhszájam és kiderült, hogy egy ujjnyira nyitva van. A nyákdugó pontosan két hete távozott. Azt is mondta, hogy a méhlepény elkezdett enyhén meszesedni. A derekam folyamatosan fáj a bal oldalon, nagyon nehezen tudok járni és a hasam/alhasam is nagyon feszül. Mennyi lehet még a szülésig, ha a nyákdugó is távozott és a méhszáj is nyitott?

Jövő pénteken lesz a hugom esküvője és félek, hogy nem lehetek ott..



2023. máj. 30. 15:17
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Ezek alapján lehet 1-2 nap de 4-5 hét is. Méhszáj nekem is már nyitva volt ennyi idős terhességnél, kiírt dátum körül születtek mindketten. Nyákdugót én viszont nem láttam, de erre is azt mondják hetek is lehetnek még vissza, ha elment.
2023. máj. 30. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
69%
Nem működik a varázsgömböm, azon kívül pedig senki nem fogja tudni megmondani. Lehet 1 nap, lehet 1 hónap.
2023. máj. 30. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
4 hét jó esetben. Nem a tesód esküvője a lényeg, hanem hogy a baba és te is egészségesek legyetek szülés után.
2023. máj. 30. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen kiszámíthatatlan.

Nekem 39 hetesen távozott a nyákdugó egyik pénteken, és azon a héten vasárnap infult be a szülés. Viszont előtte már másfél hónappal minden délután fájásaim voltak. Csak abból tudtam, hogy nem szülési fájdalmak, mert nem váltak periodikussá. És mindig dél körül kezdődtek, és este nyolc körül múltak el.

Szóval szerintem nem lehet megmondani, hogy épp mikor fog indulni.

2023. máj. 30. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos ezek alapján nem lehet 100% bizonyossággal megmondani, hogy mikor indul be a szülés, előfordulhat, hogy pár nap, pár hét, de lehet, hogy csak a 40. héten indul be.

Ha a statisztikát nézzük átlag 38-39. hétre születik a legtöbb baba.

Ha jól számolom 37+5 hetes leszel az esküvő napján, elképzelhető, hogy még kihúzod addig.

2023. máj. 30. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Én is terhességem alatt hasonló kérdéseket írtam ki ide, első terhességem volt. Miután elértem a 30+ hetet, onnantól kezdve már minden egyes nap valamilyen tünetem volt, ilyenkor mindig azt hittük itt a szülés ideje tehát pár nap és tuti szülök, mégsem így lett :D 36 hetesen voltak olyan fájdalmaim is amikor már szinte úgy éreztem nem bírom tovább és nyomni kell. Május elsején még kirándulni voltunk a párommal, akkor voltam 37+5 hetes és ott is rosszul lettem eléggé, addigra már nyilván teljesen beékelődött a feje és járni sem tudtam, annyira nyomott már mindent ott lent is. Végül 39+2-re szültem, május 16-ra voltam kiírva viszont május 12.-ikén született meg a kislányunk. 11 óra vajúdás, nagyon-nagyon nehéz szülésem volt, lelkileg nem is vagyok jól azóta, nagy trauma számomra az egész.
2023. máj. 30. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Nekem is első baba, azért vagyok ilyen bizonytalan mindenben. 😅 Hát akkor várunk és meglátjuk mi lesz. Utolsó, neked kitartást és jobbulást kívánok!
2023. máj. 30. 17:07
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Köszönöm szépen, neked is kitartást és könnyű szülést! ♡

Ha meglett végül a pici, jelizz ide, várni fogom 😊

2023. máj. 30. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

35 hetesen 1 ujjnyira nyitva voltam, a lepény harmad fokban érett volt, ijersztgettek hogy alig lesz 2 kiló a gyerek, rohadt nehezen jártam. Mégis 40 hetesen meg 1 ujjnyira voltam nyitva, szülesnek jele sem volt pedig "levolt szállva" a hasam kB 36 héttől. 40 hetesen műtöttek, de ha nem műtöttek volna lehet a mai napig bennem lett volna a gyerek annyira jól érezte magát 😁(4 éve szültem 🤣)

Szóval bármennyi lehet. Lehet 2 hét lehet 4 lehet holnap beindul.

Kitartást és könnyű szülést! 🥰

2023. máj. 30. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nekem így volt, mint neked. 38 hét +3 napra szültem :)
2023. máj. 30. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!