Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 36 hetesen fogat húzatni,...

36 hetesen fogat húzatni, vagy inkább várjam meg hogy megszülessen a kicsi?

Figyelt kérdés

Tudom volt sok ilyen kèrdès. Itt a fogászatokon nem vállalták, de azt mondták ha bemegyek a mária utcába ott lehet megcsinálják a fogászati klinikán.Teljesen szèttört a fogam, fáj is, szerintem be is van gyulladva.

Gyógyszert nem vettem be rá, de nagyon fáj főleg estènkènt. Szerintem már ezzel is ártok a babának.

Akik voltak hasonló helyzetben, hogy döntöttetek?


2023. máj. 31. 16:42
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Elmennék egy megbízható szájsebészhez, elmondanám a problémát, és megfogadnám a tanácsát.
2023. máj. 31. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Huzasd ki. Fogalmad sincs hogy mikor jön. Egy hét is sok úgy hogy fáj, de lehet egy hónap is. Én nem vagyok gyógyszer párti úgyhogy az egész terhességem alatt 2x vettem be. Én márcsak emiatt is inkább huzatnám hogy ne kelljen gyógyszerezni. (Tudom, hogy vannak olyan gyógyszerek amiket lehet)
2023. máj. 31. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem várnám ki, a törött fog borzalom. Én ugyanúgy jártam a második trimeszterben, azonnal kihúzták. Amúgy antibiotikumot lehet rá adni, de ilyenkor a fájdalomcsillapítók többsége már nem ajánlott, ezért is lenne jó megszabadulni tőle.
2023. máj. 31. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Koraszülés veszélye miatt szokott gondot jelenteni a gyulladás a szervezetben. 36 hetesen ez a veszély màr nem áll fenn nálatok, hiszen 37 héttől hivatalosan màr nem koraszülött.

3. trimeszterben nem szoktak fogat húzni, csak ha nagyon indokolt. Maga a foghúzàs is egy trauma a szervezetnek, tehát az is beindíthatja a szülést.

2023. máj. 31. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is, ha tudod, húzasd ki. Borzasztóan tud fájni, belázasodsz, az is rosszat tesz a babának. A gyulladás és fájdalom legyengíti az immunrendszered, szüléshez szükséges lesz minden energia. És szülés után még rosszabb fogat húzatni, akkor pont ez nem fog hiányozni. Főleg ha szoptatsz, mert akkor is figyelni kell ugye, hogy mi jut a szervezetedbe. Nekem 24. héten kezeltek törött, gyulladt fogat, nem lett belőle semmi baj, viszont sokkal jobb volt nekem utána.
2023. máj. 31. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Szerintem bemegyek holnap, ès meglátjuk mit mondanak. Így mèg heteket kihúzni nagyon rossz lenne.🥺
2023. máj. 31. 17:38
 7/9 anonim ***** válasza:
Ne halogasd.
2023. máj. 31. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nekem 7 hetesen az egyik, 35hetesen a másik bölcsessegfogam húztak ki. Igaz nem töröttek voltak, hanem begyulladtak. A gyulladás veszelyes lehet a terhességre ezért autómatice húzták.
2023. máj. 31. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Szerencsère kihúzták. Igaz nagyon fájt mert gyulladt volt, de megkönnyebbültem.
2023. jún. 1. 09:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!