Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Árthatott a babának?

Árthatott a babának?

Figyelt kérdés

Most vagyok 24 hetes kismama, s múlt hét pénteken úton voltam, s mivel megéheztem vettem magamnak egy pékárut, ami nem volt se valami kemény, de puha sem. Ahogy beleharaptam, kiesett a tömésem, amit előtte való héten tömtek, s mellé a fogam sarka is megsinylette. A fogorvos nem tömte újra, mert az a fogam egy évben 2szer volt tömve, harmadjára nem lehetett. Azzal magyarázta, lehet nekem ingyen van, de nagyon sokba kerülne nekik, s vagy elmegyek magándokihoz 2 hetente, mert annyit fog már kibírni, főleg hogy a sarka is letört, vagy polcelán fog.

Utóbbit választottam, érzéstelenítőt sosem kapok, szűrésre se küldött, de iszonyatosan fájt, ahogy fúrt, s csiszolta a fogam. Kb. 1 órán át biztos bent voltam. A fájdalomtól nemcsak az öklöm s lábam szorítottam ahogy csak bírtam, de a hasam is húzódott. fogorvos szerint a külső mechanikai hatás nem árthat a babának, s nem lesz gond, csak tartok tőle. Sajna várni nem tudtam, mert szombaton esküvőm lesz, s sos-ben kellett döntenem még aznap, mert így is 2 hét múlva jött volna meg a fog, de sürgősségivel kérte az orvosom, mert mondtam az esküvőt. Leginkább a baba, de az esküvő is izgat. Nem szeretnék elől két fog nélkül megjelenni az esküvőn, lemondani nem akarjuk, mert elég sokat öltünk bele, ha későbbre tesszük, jelezték a vendégek, nem tudnak eljönni, mert mindenki kikérte a szabit-


2010. okt. 11. 17:07
 1/4 anonim ***** válasza:

nem ártottál neki.


sok boldogságot nektek és a babának is!

2010. okt. 11. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Azzal, hogy neked fájt, a babának nem ártottál, ő semmit sem érzett az egészből (mármint a fájdalomból). A szülést ő is végigéli, neki is fájni fog, sőt oxigénhiány is fellép nála a kitolás alatt, az megviseli a babát, de nem árt neki... Sok boldogságot!
2010. okt. 11. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nem lesz baja, ne aggódj. Ha mégis aggódnál, kédezd meg a nőgyógyászodat is, ő is meg fog nyugtatni. Sok boldogságot!
2010. okt. 11. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.
2010. okt. 11. 17:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!