Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Vérzés 7 hetesen? Van, akinek...

Vérzés 7 hetesen? Van, akinek megmaradt a babája?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

7+2 napos várandós vagyok. Tegnap enyhe barnázással indult éjszaka. Azonnal hívtuk az ügyeletet, ahol azt mondták előfordul feküdjek sokat, vigyázzak magamra. Magán nőgyógyászhoz azonnal foglaltunk időpontot, mert nagyon megijedtünk. Délután fogadott is, méhszáj teljesen zárt, szívhangot feltekerte 149el vert a kicsi szíve , és le is mérte, nagyon kedves volt. Amikor véget ért a vizsgálat mutatta, hogy ezen sincsen semmi ne féljek. Viszont nem tudom vissza mondani mutatta is, hogy mitől lehetett a barnázás, ami akár vérzésre is alakulhat, még akkor se nagyon ijedjek meg. Pecsételésre gondolt. Nekem most éjszaka viszont elkezdődött a vérzés. Nem darabos, nem jött meg. Pecsételésnél jóval több van, de a rendes menzesznél jóval kevesebb. Azonnal hívtuk őket. Azt mondta most nem vizsgálhat, mert nem szabad ilyen sűrűn, de amíg nem darabos, és nem görcsölök (jelzem egyáltalán nem görcsölök) addig szedjem a napj 3x1 progi hüvelykúpot, és a magnéziumot. Fekszem, de nagyon sűrűn járok wcre, mert nagyon kell, és mindig ott van folyamatosan a vér. Hétfőt mondott telefonba, hogy megnézne, addig szigorúan csak ágyban legyek meg max a fürdőben, és mosdóban.

Rettenetesen félek, hogy baj van. Hogy Angyalka lesz 😭

Nem erősödik, nem csökken, semmi sem fáj, nem történik semmi, én meg csak sírok a babánkért egésznap 😭

Ő az első babánk. Férjem végig mellettem van, de teljesen ki vagyok borulva.


2023. jún. 8. 19:53
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
7 hetesen durván véreztem, egy nagy hematóma fakadt ki. Szerencsére az embriónak nem lett baja, pedig hatalmas hematóma volt. 2 nap múlva távozott, utána már barnázás sem volt.
2023. jún. 8. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
nem tom pontosan mennyi idősen, de nálunk feltételezhetően a nagyobb tesó szoptatása váltott ki enyhe vérzést, ezért így azt jobb hijján felfüggesztettük.
2023. jún. 8. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem azt mutatta, hogy hematómád van? Az így szokott kiürülni, vérzéssel, de 7 hetesen már nem szokott problémát okozni.


Tudom, hiába mondja az ember, hogy ne aggódj, de hidd el, ez egyelőre nem gond, ha amúgy minden rendben volt. Én 3 terhességemből 3-szor véreztem, és lett 2 egészséges babám. Az az egy, ami vetélés lett, az meg már uh-n is láthatóan elmaradt a fejlődésben.


A doki meg azért nem nézeget naponta, mert semmit nem tud csinálni veled, ha elvetélsz, akkor sem, tehát hiába néz. Azért mondta a hétfőt, mert addigra úgyis kiderül, ha addig nem lesz belőle vetélés, akkor feltehetően nincs semmi baj a vérzés ellenére.


Próbálj megnyugodni kicsit, még nem történt baj. Amikor elvetéltem, akkor görcsöltem is a vérzés mellé.

2023. jún. 8. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat


Nagyon nehéz megnyugodni, de próbálok tényleg.

Sajnos nem emlékszem, hogy mit mondott, de valószínűleg a hematómát mondhatta, és azért is említhette hogy vérzés is lehet. Annyira figyeltem a monitort közben, hogy az a szó nem maradt meg. Méret, helyezkedés, szívhang, méhszáj teljesen rendben. Nincs elmaradva szerencsére.


Nem tudok mást, mint várni, és reménykedni.


Köszönöm még egyszer a válaszokat

2023. jún. 8. 20:24
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Nekem 6+3 hetesen volt erős barnázás haematoma miatt. Kaptam progi pótlást,napi 3x1 tabletta.

Aztán 9+6 hetesen is volt emiatt barnázásom.

A 12.héten,az első genetikai vizsgálaton mar nem latszodott.Felszivodott 😊 De nekem ijesztő kemenyedesem is volt ehhez. Szerencsére nem jelzett bajt.


Jelenleg már a 27.hetet tapossuk a kisfiammal. 😊

Csak pozitívan!

2023. jún. 8. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Az enyém már 2 és fél éves😀

Szurkolok!

2023. jún. 8. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Én is 6 hét körül barnáztam, amire kaptam progeszteront és elmúlt. Minden rendben volt utána. Nem tudom mi volt az oka nekem nem mondtak semmit.
2023. jún. 8. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Én 6.héttől 13.hétig véreztem és barnáztam felváltva. Szörnyű volt, végig feküdni kellett és azon aggódtam, hogy semmi baja ne legyen a babának. Közben végig kúpot is kellett használni.

Végül minden rendben volt és egészséges babám született, már elmúlt 2 éves :)

Nyugi, minden rendben lesz!

2023. jún. 8. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Mit mondott, honnan vérzel?
2023. jún. 8. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Szia. Nyolcadik héttől véreztem a tizennegyedik hétig. Hol kevésbé, hol jobban, de folyamatosan. Nem tudták megmondani, hogy mitől lehet. Ma már lassan 2 éves lesz a kislányom. Fel a fejjel, tartsd be amit a doki mond, így tehetsz a legtöbbet.
2023. jún. 9. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!