Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 2 héttel le van maradva a...

2 héttel le van maradva a babám, vajon mi lesz most?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Tiszta ideg vagyok, ki kell írnom magamból. Ma voltam már folyamatosan 4ik hete ultrahangon mert kisebbnek mérték babát egy héttel ami mára már 2 hét. Ma azt mondta az orvos, hogy szülésig járjak minden héten. Elvileg minden rendben van, a keringése jó, bár rám hozta a szívrohamot, mert elmérte, és hívott egy másik orvost, hogy az is nézze meg, de a másik szerint teljesen rendben volt a keringés. Azt mondták amíg a keringés rendben van, addig az sem gond, hogy le van maradva. Viszont ami feltűnt, hogy konkrétan már múlthéten is és most is kisebbnek mérték a combcsontot mint az előző héten. Össze megy a lába, vagy mi?!.. Kezdek kikészülni, tiszta ideg vagyok, kiszámíthatatlan ez az egész. Papíron 33/5 napos vagyok a méretei alapján 31/5. Nagyon félek és aggódom, hogy idő előtt fog megszületni. Most meg még meg is ilyesztett az első doki aki nézett. Valaki volt hasonló helyzetben? Mi lett végül? Korábban jött a baba, vagy sikerült végig vinni a terhességet? És gyomorideggel megyek minden egyes ultrahangra, mert attól félek, hogy azt mondják, hogy akkor császár és kiszedjük a babát. Van már egy kisfiam, és olyan jó lett volna, ha probléma mentes ez a terhesség is mint amilyen vele is volt. Miatta is aggódom, mi lesz ha bent leszek a kórházban. De a pici miatt is, hogy minden rendben legyen. Már a gondolat is hogy koraszülött lesz és tele rakják csövekkel kikészít. Bocsi ha hosszú volt, és túl panaszkodós, de ez, hogy tényleg nem tudom előre mit hoz a holnap, és nagyon korai lenne még a szülés, nagyon idegesít.



2023. jún. 16. 14:19
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk a haskörfogatát mérték mindig kisebbnek, a legvégén már 2 héttel. Asszimetrikus IUGR-nak mondta az orvosom. Emiatt meg méhnyak rövidülés miatt koraszüléstől is féltett. Meg azt is mondta, így nem bírná ki az elhúzódó vajúdást. Az utolsó 2.5 hónapot már fekve töltöttem, de otthon. Az áramlás, méhlepény végig rendben volt.

Végül 3200 grammal született, hosszú, de vékony baba volt. Teljesen egészséges. Egyszerűen ilyen alkatú volt.

2023. jún. 16. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Kisfiam is 33-ik hét körül kezdett lemaradni, a végére 3 hét eltéréseket mértek. 41. hét betöltésekor indítottak, 2900 g lett, teljesen egészséges, csak kisebb az átlagnál (ahogy a férjem és én sem nőttünk nagyra).

Gyakrabban volt uh, áramlásvizsgálat, ctg a végén, de mindig mindent rendben találtak, így a dokim nem aggódta túl.

Egy ismerősöm hasonlóan járt, de ott nagyobb volt a lemaradás. Őt 37. Héten császározták, a kislánya szintén egészséges, csak picike.

2023. jún. 16. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is kisebbnek mérték 2 héttel és szintén járnom kellett flowmetriára hetente. 39+2 hetes szültem meg, indították gyengülő magzati szívhang miatt.

Az elejétől kezdve mindig le volt maradva a fejlődésben. Elsőnek a mozgásban, majd a beszédben. Súlyos fogyatékos, autista.

Azóta már több szakember mondta, hogy ha hamarabb kiveszik, most lehet semmi baja nem lenne.

Szóval nem biztos, hogy rosszabb lett volna egy koraszülés...

2023. jún. 16. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Nekem 3 hèttel volt kisebb



Annyi, hogy nem 4 hanem éppencsak 3 kg-os babát szültem.. nem volt iugr vagy ilyesmi

2023. jún. 16. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
3as nagyon sajnálom, hogy így alakult. A méretén kívül mindent rendben találtak végig, és így is beteg lett végül?
2023. jún. 16. 20:23
 6/9 anonim ***** válasza:
Nekem is le volt maradva mind a 2 gyerekem. Az egyik az utolsó 3 hétben behozta a lemaradást, 3 kg lett. A másik a végére nem nőtt már semmit 2 héten át. Indították is 39.héten emiatt, IUGR lett, 2600g. Egészséges mind a kettő. A 2. idekint kapta össze magát 1 hónap alatt.
2023. jún. 17. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Ne aggódj, nekem az utolsó 2 hétben azt mondták UH-n is hogy a méretei alapján 35 hetesnek felel meg a baba, a méretei sokkal kisebbek voltak az átlagnál, sőt, azt is mondták hogy pici baba lesz, körülbelül 2,60 súllyal. Végül szülés után rögtön közölték velem hog 3740g és 50 centi hosszú, a méretei is teljesen rendben voltak. 2 hetesen úgy nézett ki mint egy egy hónapos kisbaba, pedig csak most június 12.-én volt egy hónapos a kislányom :)


Szóval ne aggódj, minden rendben lesz, ő még simán behozhatja a lemaradást.


Csak úgy kíváncsiságból, nálad mennyi a súlya a picinek jelenleg? Mit mondtak? :)

2023. jún. 18. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
1730 grammra becsülték, elvileg 31/5 naposnak felelt meg pénteken. Előtte héten 1580 gramm volt elvileg. Szóval növöget, csak picike. Ma vagyok kereken 34 hetes. Viszont erős baba, jó nagyokat szokott mozogni, mondhatni szinte már fáj is néha. Nem érzem azt hogy baja lenne, azért azt csak érezném valamilyen formában nem?!
2023. jún. 18. 13:13
 9/9 anonim ***** válasza:

Nekem mint írtam, 2600g-ra becsülték az utolsó 2 hétben, mégis majdnem 4 kilóval született a kislányom. Még körülbelül 5-6 heted van hátra, addigra simán behozhatja a picike szóval semmi okod az aggodalomra :)


Nálam is kis fürge volt a baba, fájt is már szinte ahogy mocorgott.


#7

2023. jún. 18. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!