Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Megfelelő, ha csak 8-9. héten...

Megfelelő, ha csak 8-9. héten megyek először orvoshoz?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Nagyon szépen kérem a véleményeteket!

Tegnap derült ki a terhességem 33. ciklus napomon vagyok.

A tesztem 3+ hetet ír.

Gyógyszertárban voltam ő szerinte 4-5. hétben vagyok most, vettem gravida vitamint azt addigis szedem.


3 rokonom is szült egy rendes orvosnál, így felhívtam, hogy szeretnék hozzájárni azonban csak július 20.-ára kaptam időpontot. Akkor màr azonban 8-9 hetes leszek.


Érdemes hamarabb elmenni terhesmegállapításra esetleg itteni nőgyógyászhoz vagy akkor a magándoki gondolom kiakad vagy furcsán jön ki.


Ki mikor volt?


Izgulok, mert mindenhol olvasom, hogy ilyenkor még bàrmi lehet sajna. :)


Köszönöm szépen nektek előre is, ha válaszoltok!!! :)



2023. jún. 27. 20:25
1 2 3
 1/25 A kérdező kommentje:
Egyébként a magánorvos így tartja érdemesnek, mert ilyenkor már jobban látszanak a dolgok...
2023. jún. 27. 20:25
 2/25 anonim ***** válasza:
46%
Én azért mennék 6 hetesen de ha a doki szeint így jó akkor így a jó.ha gondolod menj sztk ba de akkor minnél hamarabb hogy az uhk között teljen el idő
2023. jún. 27. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 A kérdező kommentje:
Ja mert a gyakori UH esetleg bajt is okozhat? Amúgy tök furi, hogy 10-12. Hetig hüvelyen keresztül néznek..
2023. jún. 27. 20:32
 4/25 A kérdező kommentje:
A méhen kívüliség meg maga az embrió jelenléte miatt szerintem fontos lenne, szerintem is hamarabb, lehidaltam mikor mondta az időpontot:O mert 4 hét húh rengeteg.
2023. jún. 27. 20:34
 5/25 anonim ***** válasza:
91%
Ha nincs különleges oka, nincs vérzés, barnázás, erős görcs, kávézacc szerű folyás, én nem rohannék! 8-9 hetesen már biztosan van szívhang, látható az embrió.
2023. jún. 27. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
69%
Szia! Hű, az nekem is nagyon hosszúnak tűnik, én 5+2 hetesen voltam először és bár sokan írják itt a gyakorin, hogy nincs mit látni, engem az orvosom hívott ilyen korán, előzmények miatt és volt mit látni. Múlt héten voltam 7+5-nél és pontosan két hét múlva megyek legközelebb. Így is stresszelek ezerrel, mert alig van valami tünetem, én nem bírnám ki a 4 hetet. De persze ezt Neked kell eldöntened.
2023. jún. 27. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
82%

Szerintem pont jókor mész, mert hivatalosan, ha nincs panasz, a megállapítás után csak a 12. héten van a kövi UH.


Én voltam a 7. héten (hüvelyit akartak, hasit kértem, és minden látható volt úgy is), aztán most várhatok 5 hetet. 1 hét letelt :D


Háát... idegölő :D


Magánba járok én is.

2023. jún. 27. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
41%
Én amint megtudtam hogy terhes vagyok mentem is orvoshoz.Nem jött meg május 18.án .24én már az orvosnál ültem.Vérvételre adott beutalót, írt fel folsavat.Érdemes orvoshoz menni már az elején.8 hetesen úgy mentem uhra hogy már volt szívhang.
2023. jún. 27. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
100%

Én 8+9 naposan mentem először. Nem bántam meg. Utánaolvastam, milyen tünetei vannak a méhen kívülinek, ha barnáztam vagy véreztem volna, vagy valami rendellenesen fájt volna, akkor mentem volna a nőgyógyászati ügyeletre. (Ahova tartozom helyileg, ott ezeket nem veszik félvállról és nem csesznek le, ha bemész, főleg ha hivatalosan nem állapították meg a terhességet pont a méhen kívüli terhesség veszélye miatt.) A doki egyáltalán nem mondta, hogy sietnem kellett volna, teljesen elégedett volt ezzel az időponttal. És én is elégedett voltam, mert egy szép nagy embriót látott szívhanggal :). Csak nekem volt kicsit rohanós mindent elintézni.


De ha paráznék, és úgy érezném, hogy megnyugtat egy korábbi terhességmegállapítás, akkor simán elmennék sztk-ba vagy akárhova máshova. Normális orvos nem akad ki ilyesmin.

2023. jún. 27. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
88%
Persze, hogy meg. Legkésőbb a 12. héten teljesen jó, nem késel le semmiről.
2023. jún. 27. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!