Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Bejelentsem így a terhességet...

Bejelentsem így a terhességet vagy még várjak?

Figyelt kérdés

Jövőhéten töltöm be kereken a 12. hetet a munkahelyemen még nem szóltam. Közben kiderült, hogy lesz második körös fizetés emelésünk (év elején már volt egyszer) és félek, ha előbb bejelentem, nem részesülnék belőle. Várnátok még a helyemben? Elvileg két hét mire átfuttatják az új papírokat.


(December közepéig tervezek dolgozni, január végére vagyok kiírva, eddig problémamentes a terhességem).



2023. jún. 30. 17:26
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%
Várnék, persze. Igazából semmiből nem áll várnod.
2023. jún. 30. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:
Csak a munkáltató felé sem érzem korrektnek, ha sokáig húzom, mert még fél évet bírok jó esetben dolgozni és az egyik legjobb munkaerejük vagyok.
2023. jún. 30. 17:29
 3/23 anonim ***** válasza:
100%
Viszont pénzből élsz, azért dolgozol, és épp úton van, akire keresned kell. A jóindulatodért nem fizetnek.
2023. jún. 30. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:
Ebben igazad van! :)
2023. jún. 30. 17:32
 5/23 anonim ***** válasza:
85%

Ne aggódj. A munkáltatók jó része is szemétkedik a dolgozóival.


Várd csak meg az emelést és utána jelentsd be a terhességet. Egyébként szerintem nem korrekt egy terhesség miatt nem megadni azt ami egyébként járna 🤷‍♀️

2023. jún. 30. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:
Lehet megadnák, mert nyilván visszamennék szülés után dolgozni. Viszont abból indulok ki, hogy mikor áprilisban nyugdíjba vonult az egyik munkatársam, neki már nem adták meg az év eleji fizetésemelést... Úgyhogy így elég lutri, nem mintha olyan sokan számítana a CSED-be, mert átlagot vesznek, de azért jobb lenne egy kicsit magasabb bérrel elmenni szülni.
2023. jún. 30. 17:54
 7/23 Bogica0616 ***** válasza:
45%
Ha ez az emelés kb 10000-20000 forint akkor elmondanám. Ez annyira jelentéktelen összeg lenne a CSED, GYED idején, hogy nem éri meg titkolni. Főleg, ha hosszú távon gondolkodól és szeretnél sokáig itt dolgozni gyerek mellett is. Aki lehet beteg is, el kelhet menned miatta szabira is stb.
2023. jún. 30. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
36%
10-20k ? XD mennyi a fizud utolsó
2023. jún. 30. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:
Bruttó 60 lenne, szóval a CSED-be kb. éppen számítana is, de nettót nézve nem megyek vele sokra, GYED-nél meg aztán tök mindegy, úgyis a 243 ezret kapom + csp.
2023. jún. 30. 19:14
 10/23 Bogica0616 ***** válasza:
63%
Kedves 8. Válaszoló. Vállalkozó vagyok szóval annyi a fizum amennyi. 60000 sem sok. Nem igazán számít kb havonta CSED alatt max 20-25 ezret érne nettóban. Ennyiért én nem titkolóznak. Ha úgy néztem mint munkáltató: nagyon rosszul esne, bár nem tartozik rám, hogy ki mikor állapotos.
2023. jún. 30. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!