Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Segítség! Terhesen nem megmoso...

Segítség! Terhesen nem megmosott zöldséget fogyasztottam. Mi a teendő? (toxoplazma)

Figyelt kérdés
20. hétben vagyok. Sajnos vendégségben mosatlan zöldséget ettem, ezt utólag tudtam meg. A terhesség elején kijött, hogy fogékony vagyok a toxoplazmára. Érdemes hetente szűretni magam addig, míg biztos nem leszek benne, hogy nem kaptam el?
2023. júl. 8. 09:55
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
22%
Én azt javaslom hogy ellenőriztesd. Nem hiszem egyébként hogy van tőle bajod. Én nem szürettem, de volt hogy véletlenül mosatlant ettem. Semmi baja nem lett a kislányomnak.
2023. júl. 8. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Pedig nagyon, már-már kényesen odafigyelek az ilyesmire, főleg most. .. nagyon haragszom magamra.
2023. júl. 8. 10:01
 3/13 anonim ***** válasza:
91%
Hát ha először negatív lett a toxoplasma, akkor egyébként is 4-6 hetente meg kell nézni…
2023. júl. 8. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Akkor hetente nem érdemes? Lehet ki sem mutatná még? Ez a hétfőn volt.
2023. júl. 8. 10:12
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell hetente. Biztos a terhességed előtt is ettél mosatlan zöldséget, simogattál macskát, nyúltál földbe vagy kertészkedtél és nem rohantál kezet mosni, mégsem estél át rajta, miért pont most kapnád el? Két hét múlva elmész egy vizsgálatra, akkor már biztosan látszik, ha elkaptad, de ne aggódj, valószínűleg nem lesz semmi baj.
2023. júl. 8. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon kicsi az esély, hogy bajotok lesz, szerintem max. egyszer szűress, hogy megnyugodj.

Arról, hogy ezt mennyivel az esetleges fertőzés után célszerű, hogy biztosra menj, talán a háziorvosod (vagy a szűrőpont) tud felvilágosítást adni.

Ezt találtam még, ez alapján nincs nagy esélyetek a bajra:

"Egyes becslések szerint tíz fertőzött anyából négy esetében fertőződik meg a magzat. A fertőzés átvitelének szempontjából legveszélyeztetetteb esetek azok, melyekben az édesanya a fogantatás előtti 3 hónapban fertőződött. A korai terhesség során lezajló fertőződés esetén 6%-nál kisebb a valószínűsége a magzat érintettségének, ez a szám azonban 70%-ra emelkedik az esetben, ha az édesanya a terhesség utolsó szakaszában, a harmadik trimeszterben találkozik a kórokozóval."

Remélem minden rendben lesz! :)

2023. júl. 8. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
De kedvesek vagytok, nagyon nagyon köszönöm! 🥰 Pedig már készültem a fejmosásra, hogy ilyen hülye voltam… :(
2023. júl. 8. 10:19
 8/13 anonim ***** válasza:
97%
Amúgy valaki magyarázza már el, hogy milyen kórokozó ez, ami ellen egy csapvizes lemosás hatásos, de bezzeg a gyomorsav nem pusztítja el?
2023. júl. 8. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Sosem estem át rajta, pedig túrtam a földet gyerekként, ettem rengeteg mosatlan zöldséget/ gyümölcsöt, kinti-benti macskáink voltak, akiket vittem az ágyamba aludni. Nem olyan egyszerű elkapni.😅
2023. júl. 8. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
89%

Terhesség alatt is ettem többször mosatlan gyümölcsöt, zöldséget , és macskánk is van....

De az eszem sose ment el...

2023. júl. 8. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!