Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Baj ha többet viszek be a...

Baj ha többet viszek be a ezekből a vitinokból?

Figyelt kérdés
Szedem már a femibion 1-et,de már régebben vettem Béres Magnéziumot ami pluszban tartalmazza az összes B vitamint (kivéve a B9-et)Kedd óta szedem egyszerre a kettőt.Most figyeltem meg hogy mind kettőben vannak a B vitaminok. De külön csak magnéziumom nincs,csak ez a kombinált.És azt is kéne szedni,ha jól tudom, és D-vitamint is. Az nem jó helyette ha kicsit kiülök a napra olyan 5-6 óra felé (délután)?

2023. júl. 28. 22:06
 1/8 A kérdező kommentje:
*vitaminokból, elírtam..
2023. júl. 28. 22:07
 2/8 anonim ***** válasza:
26%
Nem, nem jó helyette ha kicsit kiülsz a napra, mert azzal hangyapöcsnyi D-vitamint sem termel a szervezeted, ellenben a hiánya komoly problémákat okoz, úgyhogy szedjél szépen D-vitamint.
2023. júl. 28. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
83%

"kicsit kiülök a napra"

Mármint: ruha nélkül, ugye?

Akkor 20 perc elég. Nem "kicsit", hanem legalább ennyi kell, ha kb. a teljes tested napoztatod.

2023. júl. 28. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Jó Akkor inkább maradok a vitaminnàl, köszi 😅 nem akarok napozni főleg nem pucéran
2023. júl. 28. 22:33
 5/8 anonim ***** válasza:
23%

#3. Nem, nem elég 20 perc pucéran sem, úgy sem, ha semmilyen fényvédőt nem használ és fél napig nem fürdik utána.

Ha napi legalább 8 órat töltene legalább minimum félmeztelenül, fényvedő nélkül, utána legalább 4 órat nem fürödve, akkor talán megtermelné a szervezete a napi minimálisan szükséges mennyiséget.


De jó eséllyel eleve D-vitamin hiányos, mint a lakosság nagy része, szóval ezzel sem menne semmire sajnos.

2023. júl. 28. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
50%

Nem, #5, ezt rosszul tudod.

Ha megvan a D vitamin előanyaga, akkor elég a 20 perc, nem kell több. Vagy, ha részben takarva van a teste, vagy gyenge a napfény, akkor kell arányosan több idő.

2023. júl. 28. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Jó,a fontosabb kérdés inkább a B vitaminok,mondtam már hogy veszek D vitamint,de még mindig ugyanúgy lovagoltok rajta.. akkor inkább megkérdezem majd a dokit..
2023. júl. 29. 09:00
 8/8 babyboom567 ***** válasza:

Semmi bajod nem lesz, kipisiled a felesleget, de ahhoz is marékszámra kellene szedned, hogy felesleg legyen.

Az A/D/E/K vitaminok raktározódHATNAK!!, el a zsírban, de ez sem attól, ha 2 tablettával többet használsz(meg tegyük azt is hozzá, hogy a táplálékkiegészítők felszívódása kb 30%-os).

pl "A" vitamin túladagolásod úgy lehetne, ha hónapokon keresztül fókazsírt ennél.(vagy ha naponta! megennél egy havi adag femibiont,bár hamarabb lenne hasmenésed a vivő és segédanyagoktól, mint túladagolásod a vitaminoktól)

2023. júl. 29. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!