Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ezzel már túladagolom magam?...

Ezzel már túladagolom magam? A patikus àtvert?

Figyelt kérdés
Szedem a Femibion1-et. Mondtam a patikusnak is,meg hogy ebben a szakaszban mennyire lenne szükségem a D-vitaminból,azt mondta 4000NE-t. Megvettem.Közben már szedem egy hete,mikor észrevettem hogy amit régóta szedek Calciumban is van 800NE, és a Femibionban is ugyanennyi.Erre rá is van írva, hogy fedezi a napi szükségletet.(nem is figyeltem mikor megvettem)Nem tudom a patikus miért mondta hogy vegyek 4000NE-t, hogyha a femibion szerint 800NE is elég lenne...Így én 5600NE-t szedek naponta...

#D vitamin túladagolás
2023. aug. 4. 22:00
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
A patikusnak honnan kéne tudnia, hogy te még miket szedsz? Én úgy szoktam, ha szedek babavitamint (terhesség előtt még) és magasabb dózisú d vitaminom van (4000NE), akkor azt csak kétnaponta veszem be. Egyébként elvileg túl lehet adagolni, de én nagyon meglepődtem, mert már nagyon régóta szedtem ilyen nagy dózisban (igaz, a mérés téli időszakban volt) a laboromon bőven jó lett, de így is közelebb az alsó tartományhoz, mint a felsőhöz. Arra számítottam, ki fog ugrani. Hát, nem🤷🏼‍♀️
2023. aug. 4. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
87%

Dehogy adagoltad túl... Ahhoz napi 10.000 NE felett kellene tolnod.


A hivatalos napi adag D vitaminból 50NE, amit nem tudom ki és mikor állapított meg de lópikula. Én Trimeszter prémiumot szedek abban is van D-vitamin, mégis szedem mellé én is a 4000 NE-t.


Ha nagyon izgulsz akkor legközelebb esetleg másik Calciumot vegyél, amiben nincs D-vitamin, úgy sokkal olcsóbb is lesz.

2023. aug. 4. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 babyboom567 ***** válasza:
100%
A 7 éves gyerekem kap napi 5000NE-et.Télen többet.Betegségnél többet.
2023. aug. 5. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Első: talán úgy,hogy mondtam neki,oda is van írva hogy mondtam hogy szedem a Femibion1-et. A Calciumban nem is Tudtam hogy van,tegnap fedeztem fel. Köszönöm a válaszokat!
2023. aug. 5. 10:30
 5/5 anonim ***** válasza:
Én ezt az orvosommal beszéltem meg nem egy patikussal aki sajnos nem tudja mit is szedsz pontosan.
2023. aug. 5. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!