Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mennyi passzìv dohànyossàg...

Mennyi passzìv dohànyossàg àrthat a babànak terhessèg alatt?

Figyelt kérdés

17 hetes terhes vagyok 2 babàval.Fèrjem neòt(glo) szìv,ilyen elektromos cigi szerűsèget, ami ugye füsmentes dohànytermèk,azzal nincs gond.Viszont tegnap eljöttünk szüleihez ès ők a lakàsban szinte megàllàs nèlkül dohànyoznak töltött cigit nyitott ablaknàl,ajtòknàl,persze a ventilàtort ùgy àllìtottam mindig,hogy elfùjja a füstöt.De ma reggel a ventilàtor a szobàban volt ès nem a konyhàban ,ahol szoktak cigizni ès az ablakokat becsuktàk ,mert villàmlott ès nagyon esett az eső,ìgy csak a bejàrati ajtòt hagytàk nyitva,szóval pàr lèlegzet utàn bementem a szobàba,ahol szintèn zàrva volt az ablak az eső miatt.Ott maradtam vagy 15 percet, de aztàn pakolàsznom kellett a konyhàban,mert mentünk èppen valahova.Pròbàltam max 5 percet tölteni ott(de mèg lehet annyi se volt),aztàn kimetem a levegőre inkàbb.Szerintetek mennyit àrtottam a babànak ennyivel?Illetve mèg holnapig itt leszünk ès egy lègtèrbe velük,nyìlvàn ventilàtorral ès minden tàrva nyitva lesz,szòval összesen 3 napot vagyunk velük.Nyìlvàn nem mondhatom nekik,hogy ne dohànyozzanak a sajàt lakàsukban,csak èrdekelne,hogy ennyi okozhat-e bajt.

Köszönöm a vàlaszokat!



#Passzìv dohànyzàs
2023. aug. 5. 09:55
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
91%

EGYSZERI alkalom nem árt igazán, de a helyedben nem mennék oda, illetve most sem maradnék ott.

Másrészt ha megkéred öket, hogy a terhességre való tekintettek nem cigizzenek egy adott helyiségben, az nem ugyanaz, mintha meg akarnád tiltani nekik a saját lakásba való dohányzást. Ha erre nem képesek, az öket minösíti, habár már az eleve nagyon primitív dolog, ha valaki benn a lakásban dohányzik.

2023. aug. 5. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
87%
Érdemes lenne beszélni velük. Ha látogatóba mentek majd a gyerekekkel, akkor az ő orruk alá fújják majd a füstöt, vagy hogy lesz?
2023. aug. 5. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:
Hàt most miòta terhes vagyok ez az első,hogy eljöttünk ès az utòlsò is,mivel ikrekkel vagyok terhes,ìgy biztonsàgosabb,ha otthon Debrecenben maradok majd,ha bàrmi törtènne,mert ott jobbak a felszerelèsek,mint pl itt falun.Szòval megbeszèltem pàrommal,hogy most lejövök,mert szülinapja van,de mìg meg nem szülöm a babàkat addig nem fogok jönni,max ha ő akar meglàtogathatja szüleit egyedül.Azèrt is kèrdeztem,hogy ez a 3 nap összezàrva velük mennyire àrtalmas,ha mindig nyitva vannak az ablakok(a reggeli incidenst kivève). 🙂Köszönöm a valaszod,de sajnos mèg egy napot ki kell bìrnom 🙁😷Sokkal könnyebb lenne,ha nem egymàs utàn szìvnàk a cigit,hanem időközönkènt,mert akkor addig kimennèk a hàzbòl,de ìgy,hàt akkor kint lehetnèk egèsz nap a darazsak között 🤦‍♀️
2023. aug. 5. 10:23
 4/21 A kérdező kommentje:
2-esnek is köszönöm a vàlaszt!Sajnos őket akkor se èrdekelte,mikor ők vàrtak babàt.Fèrjem anyja akkor is cigizett(persze kevesebbet) ès az ő fèrje is mellette ugyan ùgy.Szerencse,hogy nem lett baja fèrjemnek ès a 2 testvèrènek.Ùgyhogy szerintem az sem fogja meghatni őket,ha a gyerekek lesznek a hàzban,mikor megyünk làtogatòba.Max majd mondom fèrjemnek,hogy hasson ràjuk valamivel,de nem lesz könnyű.😔
2023. aug. 5. 10:30
 5/21 anonim ***** válasza:
72%

Ennyitől azért nem lesz baja, ülj mindig az ablak mellé, és próbálj velük minél kevesebbet egy légtérben lenni.

Viszont őszintén, én megmondanám nekik, hogy a gyerekek csak akkor mehetnek látogatóba hozzájuk, ha nem cigiznek velük egy légtérben. Ha erre nem képesek, mert fontosabb az a rohadt a dohány, akkor nem mennek. Nyilván rohadt nehéz ilyet mondani, és biztos te/ti lesztek a gonoszok, de a gyerekek egészsége mindennél fontosabb.

2023. aug. 5. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:
Hàt igen,csak az lesz majd,mert nem tudnàm vègignèzni,hogy fuldokolnak a gyerekeink a füsttől.Valahogy majd meg kell oldanunk fèrjemmel,mert ez ìgy nagyon nem lesz jò.
2023. aug. 5. 10:46
 7/21 A kérdező kommentje:
Az lemaradt,hogy köszönöm a vàlaszt 🙂
2023. aug. 5. 10:47
 8/21 anonim ***** válasza:
64%
Ezeken mindig elkepedek. Sot nagyon fel is idegesit. Kérdező, te nagyon turelmes vagy! En mar adtam volna ultimatumot az biztos. Nem a ferjemnek, a szuleinek. Meg most azt mondom en is, hogy ettol nem lesz bajod. De hogy a gyerekeket nem vinnem oda ha ezt nem fejezik be az is biztos. 5 percre se. Nalunk 1 ember dohanyzik a csaladban, o is kint, es nem jon at minden nap, De en ra is raraszolok, h arrebb lehet vonulni..
2023. aug. 5. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
47%

Én gyerekként voltam 1-2 havonta 1-2 napot a láncdohányos nagypapámmal együtt. Utáltam. De sajnos ebédelni stb. muszáj volt bemenni a füstös lakásba. Tudom, hogy nem szép ilyet írni, de abszolút nem bántam, mikor meghalt a papa. Azóta is utálom a dohányfüstöt.


Nyilván egy minimális mértékben már egyetlen ilyen alkalom is árt a babáknak, de ezen nem érdemes sokat rugózni. Ha a terhesség alatt többet nem mész, akkor ezzel most nem lesz gond. De ha csak a füst lenne a probléma, szerintem 1-2 ilyen alkalom még beleférne. Egyetlen terhesség sem tökéletes, szerintem ilyen egyszeri apróságokon nem érdemes rugózni.


Viszont amit a férjed szív... Nem néztem meg, hogy mi ez pontosan. Nade ha beszív valamit, ha nem is füst, utána azt ki is fújja, nem? Biztosan nem rakódik le 100%-ban a tüdejében. Szerintem nézzetek utána, lehet hogy jobb lenne, ha azt is csak odakinn szívná, legalább amíg terhes vagy. De ha tényleg nem bocsátódik ki semmi veszélyes anyag, akkor nincs probléma vele, csak ezt furcsállnám. Ezen jobban aggódnék, mert ha jól értem, ennek folyamatosan ki vagy téve, és sok kicsi sokra megy.

2023. aug. 5. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:
Ugye füstmentes dohànytermèk,vagyis hevìtèssel működik ès gőz,ez a legùjabb most.Egyedül a nikotin, ami minimàlisan van benne ès csak este szìv pàr szàlat a szobàban ,mert egèsz nap dolgozik ès akkor is tàvolabb szìvja tőlem a szellőztetès közben.Igazàbòl valami teafű keverèk van benne vagy mi ès ìzesìtett.Nem ègeti el a cigit,hanem hevìti ès gőzölög.Szòval a gond nem ezzel van,csak a sima füstös cigivel,amit a szülei szìvnak.
2023. aug. 5. 18:29
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!