Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 21 hetesen nem érzem még a...

21 hetesen nem érzem még a babát mozogni? Pár napja lüktető/pulzáló érzés a hasban?

Figyelt kérdés

(21 hét+3nap)

18. héttől érzek néha apróbb mozgásokat de nagyon ritkán és azt is pár naponta. Első terhességem és molettebb testalkatú is vagyok. Nem tudom hogy ez normális-e vagy sem. Eddig minden uh vizsgálat rendben van, szépen fejlődik a baba. Pár napja pedig észre vettem, pulzáló/lüktető érzést a hasamban. Ez normális? Mitől lehet? Mindenki kérdezi hogy mozog-e már meg hogy biztosan sokat mozog, amitől még nyugtalanabb leszek..



2023. aug. 27. 12:37
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Én is ilyen tájban kezdtem rendesen érezni hogy mozog. :)

Nem vagyok orvos, így csak javasolni tudok. Ha nagyon félsz,felkeresheted az orvosodat még a köv vizsgálat előtt, vagy a védőnő is ellenőrizheti a szívhangot. Persze lehet célszerűbb az orvost felkeresni.

2023. aug. 27. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Úgyhogy inkább keresd fel, mint sem hogy idegeskedj :)

Egyebként nekem is voltak olyan időszakok amikor alig mozgott, nagyon ijesztő volt 😃

2023. aug. 27. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Normalis.
2023. aug. 27. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Esetleg ha ritmusos az érzés, lehet hogy éppen csuklik. Ilyenkor még belefér ha akár napokra is "eltűnik". Meleg van, a frontok ugyanúgy rájuk is hatással vannak. Elvileg a 24.héttől kellene minden nap érezni őket.
2023. aug. 27. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat. ☺️
2023. aug. 27. 15:59
 6/7 anonim ***** válasza:

Én az első terhességemnél eleve csak a 19.héten kezdtem el érezni a mozgást, most a másodiknál ugyan hamarabb, de mindkettőnél voltak olyan időszakok (napok/hetek) amikor kevesebbet mozogtak/kevésbé éreztem.

Az első már 4,5 éves és makk egészséges. A második majd csak novemberre várható. De vele is úgy van, hogy mikor már kezdem úgy érezni hogy ma még pl kevesebbet mozgott, rögtön beindul. Meg igazán majd szerintem egy pár hét múlva (szerintem olyan 25-26. héttől) fogod a mozgást jobban, többször és intenzívebben érezni.

Biztos nincs semmi baj :)

2023. aug. 27. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. ☺️ Kicsit megnyugodtam.
2023. aug. 28. 10:43

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!