Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » GDM: Ha éhes vagyok és a...

GDM: Ha éhes vagyok és a tizórai nem vitte fel a cukrom ehetek utána 1 órával egy pár falatot?

Figyelt kérdés
Uzsonnára egy almát és 2,5 pici sajtos rudacskát ettem. 1 órával ezután 5,9 volt a cukrom. Én éhenhalok. Megettem egy db pici sajtos rudat, de nyilván nem laktam jól. Ilyenkor amúgy ha nem magas a cukor ártok a babának, ha bekapok valamit? Eddig 3x csináltam ilyet.

2023. aug. 29. 17:10
 1/4 anonim ***** válasza:
11%
Egyél nyugodtan, persze. A gdm nem azt jelenti hogy éhen kell halni, csak ne egyél összevissza meg cukros dolgokat. Valószínűleg leesett a cukrod. Egyél.
2023. aug. 29. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Derjaderja ***** válasza:
100%

Alapvetően az a cél, hogy ne menjen fel a cukor. Persze ha rosszul vagy, egyél aktuálisan, de tervezd àt hosszú távon.


A sajtos rúd meg az alma nem jó együtt, mert gyors minden benne, ha csak nem teljes kiőrlésű.

Inkább találj ki mást pl korpovit keksz a rúd helyett, illetve egyél hozzá sonkát, túrót, ezek lassítják is a felszívódást.

2023. aug. 29. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
81%

Az a baj, hogy a "2,5 pici sajtos rudacska" nem egzakt mértékegység.

Gdm estén nem szabad random enni. Mindent ki kell mérni, legalább első alkalommal, másodjára már tudni fogod, hogy adott élelmiszerből mennyi az annyi.

Kisétkezésre 20-30 g ch attól függően, hogy mennyi a kereted.

Se kevesebb, se több nem jó.

Ha megfelelően osztod el a nap folyamán és ügyelsz az összetételre, NEM leszel éhes.

Ha 1 órán belül megéheztél, sanszos, hogy nem jót ettél.

Vannak "nem számolós" élelmiszerek, amikkel nyugodtan lehet bővíteni az adott étkezést és így emelni a kcalóriát. Étkezések között viszont nem tanácsos semmit bekapni, főleg nem plusz ch-t.

Keresd fel a terhességi cukorbetegség fb oldalt!

2023. aug. 29. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 babyboom567 ***** válasza:
De miért nem eszel sonkát/kolbászt/sajtot,bármi ilyesmit?(inzulinos cukorbeteg gyerek anyukája vagyok)A szénhidrátot számolnod kell,de pl tojást/sonkát/kolbászt/grillhusit/szalámit simán ehetnél.(sajtit is ehetnél,nekünk a dietetikus mondta,hogy nem kell számolni)Azért egy2-3- 4 tojásos,sonkás,kolbászos rántotta+a szénhidrát adagodnak elégnek kellene lennie.
2023. aug. 29. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!