Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Lehet terhességi zsírmáj?...

Lehet terhességi zsírmáj? Aggódjak?

Figyelt kérdés

Voltam vérvételen.

A Got (asat) 43 (35 alatt jó)

A GPT (alat) 66 (35 alatt jó)


Kell mennem hasi ultrahangra. 11.én megyek.

De háziorvosom megijesztett. Azt mondta, hogy akár zsírmáj is lehet. De olyan hangszínnel ami megijesztett. A többi vérvételi eredményem amúgy rendben volt.

Amúgy nem vizesedek. Már nincs hányás. A vérnyomásom alacsony.

Volt valaki hasonló helyzetben?



2023. aug. 31. 16:28
 1/10 A kérdező kommentje:
15 hetes terhes vagyok.
2023. aug. 31. 16:30
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

A háziorvosod full feleslegesen ijesztget.

Ez minimális eltérés, simán magyarázhatja az is, ha hányósabb voltál a terhesség elején, vagy akár progeszteronszedés.

Akut akut terhességi zsírmáj egyrészt nem 15. héten alakul ki, másrészt ennél sokkal durvább májenzim emelkedéssel jár, harmadrészt meg vannak tünetei és egyéb eltérések is.

Szerintem nyugodj meg, és pár hét múlva kontrolláltasd le.

2023. aug. 31. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
Szia! Nálam most ugyanez a helyzet. Ma voltam a kontroll laboron,és sajnos magasabbak lettek az értékek. :( De azt mondják ez még mindig nem nagy eltérés. Nekem a GOT 44 lett,a GPT 90. Aggódom én is.
2023. szept. 4. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

3. Sajnálom:(

Voltál hasi ultrahangon? Ahol a májat nézik? (Én hétfőn megyek)

De engem nem küldtek újabb vérvételre.

2-es válaszoló azért engem megnyugtatott.

Közben beszéltem nőgyógyásszal is. Ő azt mondta, hogy ennél sokkal magyobb eltérés okozhat bajt. Illetve, hogy ha ki is derül a zsírmáj, állandó felügyelettel minél tovább húzzák, ameddig nem veszélyes az anyára.

2023. szept. 7. 14:47
 5/10 anonim válasza:

Igen,voltam. De ott semmit nem találtak.

Az a baj,hogy úgy érzem senki nem tájékoztat megfelelően.

2 hetente megyek majd vérvételre,és nézzük az értékeket. Az én nőgyógyászom is ugyanezt mondta,mint a tiéd.

Azért félek,hogy nehogy bajunk legyen.

2023. szept. 7. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Elhiszem . Tényleg minden vizsgálat előtt az ember stresszel.

Én is félek.

Én is azt érzem, hogy konkrétan internetről kell tájékozódni, mert nem vesznek komolyan.

De ott annyi rémisztő dolgot írnak....

2023. szept. 7. 15:11
 7/10 anonim válasza:
Pontosan ugyanezt érzem én is. Háziorvos azt mondta nekem nem magas,a nőgyógyász szintén... A terhesgondozáson pedig jól megijesztettek. Gondolkodom rajta,hogy holnap felhívom őket,és megkérdezem,van-e további teendő,mert csak 21-én kellene visszamenni,de az még hol van. Nőgyógyászhoz pedig 28-ára kaptam időpontot... Kb ugyanannyi idősek vagyunk,én holnap leszek 15 hetes. Esetleg ha nem gond,megírod majd,hogy hogyan alakultak a dolgaid?
2023. szept. 7. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Igen, mindenképpen megírom. :)
2023. szept. 7. 16:55
 9/10 anonim válasza:
Köszi. :) Minden jót kívánok neked!
2023. szept. 7. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Gondoltam megírom :)

Ma voltam ultrahangon.

Nálam epekövet találtak. Azt mondta az orvos, hogy ezzel igazából további teendő nincs. Terhesség alatt nen fognak hozzá nyúlni, terhesség után is csak akkor, hogy ha panaszokat okoz.

2023. szept. 11. 11:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!