Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A kombinált tesztem ereménye...

A kombinált tesztem ereménye rossz lett,1:12-höz az esély az Edwards-kórra, emiatt mennem kell genetikai UH-ra és magzatvíz-vizsgálatra. Akinek volt rossz eredmény miatt ez a két vizsgálat, mi történt vele? Mindenki története érdekel!

Figyelt kérdés
Arra is kíváncsi lennék, hogy léteznek-e olyanok, akiknek ilyen nagy eséllyel mutatott a teszt beteg babát, és a magzatvíz-vizsgálat mégis egészséges babát mutatott ki.
2009. jan. 1. 18:54
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

én voltam genetikai uh-on és ebből kifolyólag magzatvízvizsgálaton.Az előbbi egy alapos uh vizsgálatot jelent. Utóbbit pedig a több magzatvíz miatt rendelték el és a magas afp érték miatt.+életkor. vízvizsgálatot Pesten a Baross u-ban végezték. egy tűt szúrnak a hasfalba közben végig figyelik uh-n. Ez nem olyan szörnyű mint ahogy le van írva! Komolyan cseppet sem fájt, még egy szúnyog csípéshez sem tudnám hasonlítani. Inkább az izgalom... Ez kb.3 perc , utánna pihenést javasolnak pár napig. Nekem felajánlották hogy 1 éjszakát töltsek a kórházban a beavatkozás után. szerencsére nem mutatott ki semmi rendellenességet a vizsgálat. De ha 2 hét után nem jelentkeznek az eredménnyel akkor minden rendben lesz, de sajnos 1 hónapot is váratják az embert míg végül közlik mi is lett az eredmény. szóval kicsit tortúra de így legalább tuti hogy egészséges a baba, sőt a nemét is 100% osan megmondják. Így utólag már örülök hogy megcsináltattam bár akkor nagyon be voltam tojva én is, mi lesz ha......

kívánok neked egészséges babát! egy 5 hónapos kisfiú anyukája.

2009. jan. 1. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm, hogy írtál! Minden jót kívánok a gyermekedhez, és persze Boldog Új Évet! :-)

Remélem írnak még sokan nekem...

2009. jan. 1. 19:42
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
A sógornőmnek kellett menni, mert a fejkörfogat mérete a felső határérték volt. Az ultrahangos doki azt mondta, hogy "gyogyós" lesz a gyerek. (Jó kis orvos.) Így el kellett mennie vízvizsgálatra, de aznap haza is jöhetett. Az eredmény: egészséges lányra számítsanak.
2009. jan. 1. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Ez az eredmény nekem is megfelelne, hogy egészséges lányra számítsak. :-)


Várom ám olyanok írását is - ha nem túl fájdalmas - ahol beteg babát találtak.

2009. jan. 1. 20:14
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Szia.Nekem is mennem kellett,mert elég rossz volt az eredményem.A magzatvízvizsgálattól féltem,de közel sem olyan rossz,vagy fájdalmas,és 5 perc alatt kész is volt.Nekem a Telkiben csinálták,és így 2 nap múlva már hívott a doki az előzetes eredménnyel-akkor 3 féle dologra nézték-(Edwards,Down-kór,és nyitott gerinc)-aztán még tovább tenyésztették a mintát,de ha bármi lett volna az már nem olyan kaliberű,h a babát el kellene vetetni.Ma már 7.5 hós a makk egészséges babám!2 gyerekes anyuka
2009. jan. 1. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Örülök, hogy egészséges a babád! :-) Imádkozz majd értem is.
2009. jan. 1. 21:43
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon szívesen megteszem!
2009. jan. 2. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Mindenkinek írom, aki izgult értünk és szorított nekünk, hogy most jöttem az orvostól a babánál nem talált szívhangot (pedig december 29-én még volt), és minimális volt csak a magzatvíz is. Az orvos szerint valószínűleg az Edwards-kór okozta a magzat halálát.


Holnap reggel 8-kor megyek be a kórházba, ott mégegyszer megvizsgálnak, és megmondják a továbbiakat.

2009. jan. 2. 19:23
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
A 3.válaszoló vagyok.Teljes szívemből sajnálom,ami veletek történt,de ha beteg volt a baba,hidd el,így volt a legjobb...Nagyon drukkolok neked,h mielőbb egy egészséges babát hozz a világra,aki minden fájdalmadért kárpótol!!!
2009. jan. 2. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!