Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhességi cukorbetegségem...

Terhességi cukorbetegségem van és nagyon fogyok. Még nagyon az elején vagyok. Ez lehet gond?

Figyelt kérdés

Az első terhességemnél jött ki a cukorbetegség. Most várjuk a kistesót, pozitív teszt után nekiláttam a diétának, de lazán, viszont méregetni kezdtem a cukrom és sajnos ment fel a lazításoknál. 7 kg-ot fogytam pár hét alatt és csak 13 hetes vagyok. Sajnos a fáradtság miatt sokszor kimaradt az utóvacsorám, mert kidőltem.


A nőgyógyász és a háziorvos azt mondta, hogy lazíthatok a diétán, de mondtam, hogy akkor megugrik a cukrom. A nőgyógyász azt mondta, hogyha a magzat növekszik, akkor belefér a fogyás. Csak a gond, hogy 1 hónap múlva lesz csak kontroll és ha menetközben baj lesz?


Ti is sokat fogytatok?


Első terhességemnél csak 22 hetesen derült ki kb, akkor is fogytam, de akkor azt mondták nem baj, viszont most azért jóval fiatalabb még a terhesség.



2023. szept. 4. 05:48
 1/10 A kérdező kommentje:
Azt nem írtam, hogy alapból 69 kg voltam, imádtam a habzsi-dőzsit. Jöhetett minden ami hízlal. Na a diétám miatt ezeket szépen el is kellett engednem... Most majdnem 62 kg vagyok.
2023. szept. 4. 05:53
 2/10 anonim ***** válasza:
84%
egyértelmű, hogy akkor a nasik elhagyása miatt fogysz. én elmennék egy magánrendelésre az 1 hónap felénél, hogy megnézzék minden rendben van e.
2023. szept. 4. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
83%

De a kezdeti súlyod normális vagy vagy nem? Mert ha túlsúlyos voltál, akkor valamennyi fogyás belefér, de ha nem, akkor nem igazán normális.

Csak a CH-t kell megszorítani, nem a kalóriabevitelt.

2023. szept. 4. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
79%
Nem normális. Nem lehet a végtelenségig csökkenteni a bevitt szénhidrátot terhesen. Ha a normál diétás étrend nem elég ahhoz, hogy jó legyen a cukrod, akkor inzulin is szükséges.
2023. szept. 4. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Nyugi, a baba elveszi azt, ami neki kell. A cukrod legyen rendben, mert az okozhat nála is gondot.
2023. szept. 4. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
65%

4esnek van igaza! Be kell állítani a cukrod, ha kell,inzulinnal.


Nem jó hozzáállás az,hogy fogyj csak el a végtelenbe.....Nem jó se neked,se a babának!

2023. szept. 4. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Ha mindent szépen kimérek, akkor nem akarom elkiabálni, de rendben a cukrom (néha-néha nem jól tolerál 1-2 dolgot). Akkor ugrott meg amikor csak hasraütés szerűen szedtem ki az adagokat, hogy kicsit "lazítsak". Meg pl elég sok magvat eszem, amiben jó sok kalória van, a krumplit sem hagyom el, csak szépen lemérem.
2023. szept. 4. 11:34
 8/10 anonim ***** válasza:
78%
Lehet gond. Rengeteg "nem számolós" élelmiszer van, amivel büntetlenül lehet emelni a kalórián anélkül, hogy a cukrodat bántaná. Normális kezdősúlynál max. a stagnálás elfogadható.
2023. szept. 4. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
63%
Szóval akkor azért fogysz, mert nem elég kiegyensúlyozott az étrended.
2023. szept. 4. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 egészségszertár ***** válasza:
42%
A terhességi cukorbetegség (gestational diabetes) esetén a sejtmembránok szerepe kiemelkedő fontosságú, mivel a hormonális változások és az inzulinrezisztencia miatt a sejtek nehezebben képesek felvenni a glükózt. A sejtmembránok integritása és átjárhatósága befolyásolhatja a glükóz bejutását a sejtekbe. A megfelelő étrend és az esszenciális zsírsavak helyes aránya a szervezetben segít fenntartani a sejtmembránok optimális működését, ami kulcsfontosságú a terhességi cukorbetegség kezelésében és a magzat egészségének védelmében. Ezenkívül a terhességi cukorbetegség megfelelő kontrollja hozzájárulhat a szövődmények elkerüléséhez a terhesség alatt és után. Ezekről a témákról is szó esik a következő online előadáson aminek fő témája, hogy miként támogathatod a magzat egészséges fejlődését a várandósság ideje alatt. Az előadásról leírást ezen az oldalon találsz [link]
2023. szept. 7. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!