Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Aki most babát vár, az szokott...

Aki most babát vár, az szokott olvasni rossz és negatív véleményeket az anyaságról, gyereknevelésről?

Figyelt kérdés
Igaz, a rossz dolgokról beszélni kell, meg nyilván meg kell mutatni, nem csak a cukormázas részt, de elég sokan feltételezik azt a gyereknevelésről, hogy nagyon rossz, meg a gyerek egy nagy teher (nyűg).
2023. szept. 18. 18:14
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%
Kismamaként is nyilván szembe jött velem pozitív negatív dolog ennek kapcsán,mellette beteg gyerekek között is dolgozom,így azt is láttam,hogy sajnos nagyon sok minden félresikerülhet az életben. De ezeket nem tudod gyerek előtt úgy látni,ez nem bizonytalanít el senkit,aki igazán családot akar. Én még nem láttam olyat,akit ezek elbizonytalanítanának. Utána persze ha már megszületett,akkor látod igazán milyen is a szülőség,akkor meg már sodródsz az árral. Szerintem nincs akit ne csapna arcon hirtelen ez,amikor az elképzelt világ valósággá válik és ott van és el kell látni,csinálnod kell. 14 hós most,nehéz nagyon de semmi sem tudja nekem pótolni ezt az érzést,ami azzal jár,hogy családod van. Iszonyat boldogság,de nyilván vannak nehezebb napok. Semmit nem fordítanék vissza az időben.
2023. szept. 18. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
100%
Mikor terhes voltam, csak ilyenek jöttek velem szembe, plusz ilyen meg olyan műhibák, fájdalmak szülés közben.
2023. szept. 18. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
86%
Amúgy te ezer ilyen szar kérdést kiirsz meg okosodsz. Minden oke kerezo? Ugy viselkedsz mint egy elmebeteg.
2023. szept. 18. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
100%
45 éves vagyok, körülöttem már mindenki szült, barátnőim, sógornőim, haveri kör, kollégák... összesen van 5 unokahúgom/öcsém, szóval nem nagyon kell olvasgatnom, látom magam körül a rögvalóságot, nincs cukormázas mese a fejemben. :)
2023. szept. 18. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
100%

Direktben nem, de óhatatlanul szembejön. Főleg, hogy minden nap megkérdezed és minden nap lesz pár válaszoló, aki már 2x belehalt az anyaságba😁

Egyébként meg úgy, ahogy #14. Későn szülő nő vagyok, nyilván lesznek nehézségek, de az én gyerekem nem "mindenki gyereke". Nem kell az összes rosszat összegyűjteni és arra várni, hogy majd olyan lesz. Pirike gyereke 3 éve 16x kel éjszakánként, a Julié meg 2hetes kora óta végig alussza az éjszakát, cserébe az összes ébren töltött idejében ordít. Akkor az enyém majd 16x kel éjszaka, napközben meg minden percben ordít?🤣

Hagyjuk már. Tesóm nem olvasgatott ilyesmit és megszületett unokahúgom, aki sose sírt, a világ legnyugisabb babája volt és most a világ legcukibb kisgyereke. (Nem vagyok elfogult, tesóm is mindig mondja, hogy tudja, hogy nagy mázlija van vele.) Vannak nyűgök? Ja, mivel 3 évesen még nem önellátó. Nonstop vele kell lenni valakinek(aki 99,9százalékban tesóm), fentiekből adódóan ki kell szolgálni, nem tud magára mosni, főzni, sőt, nem is takarít. Mitöbb, még a játékigényét is ki kell elégíteni. Szokott néha nyűgös lenni, sőt, az is előfordul, hogy beteg. Na, most aki ezekkel felnőtt ember létére nincs tisztában a gyerek előtt, az meg is érdemli.

2023. szept. 18. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.


13-as

Köszi. Minek vagy itt akkor?

Különben meg miért zavar az téged, ha kikérem az anyukák véleményét? :)


15-ös

Valóban, amúgy én is sokszor csodálkozom rajta, hogy több anyuka is panaszkodik, hogy hát ha már 2 éve nem alszol a gyerek miatt szinte semmit akkor te sem élsz csillámpónis hangulatban.

A gyereknevelés közel sem "csillámpónis" hangulat, meg egyébként is, ennyire nem élhet senki álomvilágban, hogy majd a gyereke 1 éves korától majd mindig átalussza az éjszakát. 🤷

(mielőtt jönnének azzal, hogy már megint "okoskodok", leszögezném, hogy NEM, ez csak az én meglátásom, véleményem).

2023. szept. 19. 05:56
 17/18 A kérdező kommentje:
Meg még annyi, hogy sokan (főleg a gyerekellenesek) azt hiszik, hogy csak és kizárólag azok a dolgok rosszak, amikben vannak nehézségek, megoldandó problémák, és nem tudom, mi olyan hihetetlen abban hogy igenis lehet élvezni az anyaságot a sok rossz, nehézség ellenére is.
2023. szept. 19. 05:58
 18/18 anonim ***** válasza:
100%
Mert a gyerekellenesek teljesen máshogy látják az anyaságot.Normális hisz ezért sem akarnak gyereket.Meg van olyan aki azért szül 2 gyereket mert hát a társadalom elvárja meg ez az élet " rendje" (holott nem mert sokan vannak akik tényleg nem szeretnének gyereket, hát azok nemis vállalnak) megszülik aztán meg csak nyüg nekik.Felnevelni se tudják miből meg nincs egyszerüen türelmük, szeretetük a gyerek felé( most jöhetnek a kommentelök ezzel h ez nem igaz, én ezt tapasztalom a környezetemben, ami elég szomorú) Én bölcsődében dolgozom és tudom milyen gyereket " nevelni" így hogy még nincs gyerekem és nem hátráltat meg hogy legyen ( éppen a 22 hétben vagyok)Teljes szeretettel várja énis de az apuka úgyérzem jobban várja ❤️
2023. szept. 19. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!