Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 15 hetesen érezhetek mozgást?

15 hetesen érezhetek mozgást?

Figyelt kérdés

Két napja ha a hátamon fekszem több ideig nyugodtan, akkor a szeméremdomb fölött közvetlenül kis kaparászó, simogatáshoz hasonló dolgot érzek pár másodpercig. Főleg este lefekvés után tapasztalom.

Egyébként hátsófali méhlepényem van és rettentő vékony vagyok, ha ez számít. Első terhességem, ezért vagyok bizonytalan. Ti mikor éreztétek először?



2023. szept. 20. 11:55
 1/6 anonim ***** válasza:
első terhességnél az ikreimet a 20. hét után.
2023. szept. 20. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Hátsófali lepénnyel, szintén vékonyan a 18. hét végén - 19. hét elején éreztem.
2023. szept. 20. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
62%
Az első kettőt 15. héttől éreztem. Hátsófali lepény számít, testalkat nem, hisz a méhe mindenkinek ugyanolyan, ha van felette 20 centi zsír, ha nincs
2023. szept. 20. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
82%

Érezheted.

Ha nagyon vékony vagy és ismered a tested akkor lehet, én is éreztem. Nyilván csak heti 1-2x,csak nyugalomban háton fekve. Ahogy haladtunk előre úgy erősödött és lett gyakoribb, olyan 18 hetes lehettem amikor már minden nap volt olyan pillanat, amikor éreztem, 20 hetes kortól meg nagyjából folyamatosan.

2023. szept. 20. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Nekem is hátsó fali a lepény és vékony testalkatú vagyok.

Én 17+4 napra éreztem először, szinte teljesen hanyatt feküdtem amikor kb a bugyi vonalában egy szemmel látható rebbenést éreztem, azonnal tudtam, hogy Ő az :)

Hétfőn lépek be a 21-ik hétbe és egyre erősebben érzem már.

Viszont ha nem érzed még mindennap ne ijedj meg, ilyenkor ez még teljesen normális.

2023. szept. 20. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Én is a 15. hét környékén kezdtem érezni, ráadásul naponta egyszer. Először nem is voltam biztos benne, hogy az, mert hasonlított valamennyire a bélmozgásra, de egyrészt nem volt a végén "eredmény", ráadásul egy icipicit arrébb érződött, mint szokott, másrészt azért pár éve benne élek a testemben, és ilyet nem tapasztaltam. De csak akkor mertem biztosra mondani, hogy ő az és nem csak vizionálom, amikor kb. egy hét találgatás után egy nagyjából egyenes vonalban, vízszintesen végigszántotta az alhasamat kb. bugyivonalban (ahhoz hasonlított, mint amikor egy ujjadat erősen végighúzod a bőrödön, csak belülről). Azóta sem éreztem olyan furcsát. Meg hát hétről hétre erősödött a mozgás, meg lett egyre gyakoribb. Most vagyok a 26. héten, és már nagyjából 2 hete néha látni is lehet, ha jó helyen talál el, pedig rajtam sajnos háj és szerencsére izom is van.
2023. szept. 21. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!